.

.

New
AltRider F712-0-1001 Сребро Горниот Несреќа Бар

AltRider F712-0-1001 Сребро Горниот Несреќа Бар

DEN 7196.16

Количина на стоки
Достапно

Mandrel-свиткана од 1 инч (25.4 mm) не ' рѓосувачки челик цевки и рака-TIG заварени.Создадени со 5-оската CNC ласерски справување на зглобовите.Обезбеди стабилност, преку врзување заедно левата и десната страна на долниот несреќа бар систем со едно парче горниот несреќа барови.Штити горниот маска и радијатор и е совршена монтажа точка за помошни светла.Одговара : BMW F 700 ГШ (2012-тековно).Fitment : BMW F 700 ГШ (2012-тековно).Боја : Сребро.Додека Alt Rider пониски несреќа барови се заштитат вашиот мотор од патеката штета додадете заштита на предната маска и радијатор на вашиот F 700 ГШ со сет на горниот несреќа барови.Горниот несреќа барови направи совршено место да се качи помошни светла за да се задржат што е далеку над земјата и надвор од штета е начин.На Alt Rider еден-парче горниот несреќа барови се користат специјално дизајнирани метал стеги да се качи на долниот несреќа барови - создавање на една лесна несреќа бар систем кој е изграден за да трае.Бидејќи долниот барови сега се врзани заедно со горниот несреќа барови влијанија се дистрибуирани рамномерно во текот на целиот систем.Горниот несреќа барови се mandrel-свиткана од 1 инч (25.4 mm) не ' рѓосувачки челик цевки и рака-TIG заварени.Тие се само барови на пазарот креирани со 5-оската CNC ласерски справување на зглобовите.Нерѓосувачки челик е исклучително отпорни на ' рѓа и атмосферски без разлика колку се тешки услови.Сите Alt Rider мото додатоци се 100 проценти дизајниран и произведен во САД.Alt Rider пониски несреќа барови треба веќе да бидат инсталирани овие горниот несреќа барови ќе се качи директно со нив.Обезбеди стабилност, преку врзување заедно левата и десната страна на долниот несреќа бар систем со едно парче горниот несреќа барови.Штити горниот маска и радијатор.Совршена монтажа за помошни светла. 1 инч (25.4 mm) цевка со дијаметар со рака TIG заварување, 5-оската CNC ласерски справување.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди