.

.

New
Сонцето Сокол SPF 30 Сончање, Оригинална се Соочуваат со Стап (2 Парчиња)

Сонцето Сокол SPF 30 Сончање, Оригинална се Соочуваат со Стап (2 Парчиња)

DEN 479.52

Количина на стоки
Достапно

Сонцето Пунџа Sunscreens се тестирани и одобрени и препорачани од страна на Рак на Кожата Фондацијата (SCF).На SCF е меѓународно призната како образовна лидер на јавноста и медицински заедници поврзани со превенција на рак на кожата.На SCF не го позајми својот печат на одобрување на производи кои не ги задоволуваат нивните многу строги стандарди.Сонцето Сокол SPF 30+ Соочуваат со Стап е напредна широк спектар на UVA/UVB заштита со витамин E и е достапен во удобен и лесен за користење се соочуваат со стап кој им помага кога ќе се занимаваат со squirming деца, сенди раце, или само треба брзо лизгање на сонце низ вашето лице.Сонцето Сокол SPF 30+ Соочуваат со Стап е ултра-водоотпорен и ултра-пот доказ, па вие, најверојатно, само ќе треба да се стави на еднаш на ден.Сонцето Сокол SPF 30+ Соочуваат со Стап е PABA, глутен слободни и противалергиски.Оваа мазна светлина не-мрсна формула доаѓа во 0.45 оз. (13 g) стап апликатори.пакување од 2.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди