.

.

New
HOZAN Wrangler Гас Капа, Црн Череп Гориво Вратата Гас Капа Покрие Компатибилен со Wrangler JK & JK Неограничен Спорт Рубикон Сахара 2007-2017

HOZAN Wrangler Гас Капа, Црн Череп Гориво Вратата Гас Капа Покрие Компатибилен со Wrangler JK & JK Неограничен

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно

[ПРИМЕНА] wrangler гас капа одговара за 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Wrangler JK 2-Врата . [ВИСОК КВАЛИТЕТ] гас капа покрие направен од Висок Квалитет Умре-кастинг Алуминиум и ABS пластика, долготрајни и нема да рѓа.Отпорен на оштетувања од бензин и други опасни хемикалии;. [ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН] Гас Маска дизајн со Черепот Логото, која ажурирање изглед на вашите акции на Резервоар за Гориво Покрие површина;. [ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА] JK Гас Капа Големина : 15*13*18cm.Лесно да се инсталира, директна топ-на, нема потреба да се дупчење;. [ПАКЕТ] 1 x Wrangler Гас Маска + 1 x Прирачник за Настава.Спецификација : гас маска/ jk гас ззп/ wrangler гас капа покрие/ гас капа покрие wrangler/ гас капа покрие wrangler Материјал : ABS+Алуминиумски Боја : Црна Димензии : 15*13*18cm Fitment : за Wrangler JK 2 D Функција : .Wrangler Гас Капа и Маска се печати Черепот Логото, стилски надворешен изглед надградба; .Џ.К Додатоци Гас Маска совршено се вклопуваат во вашиот Wrangler Сахара Рубикон; . 100% Сосема Нов и Висок Квалитет; .На Гориво Вратата Гас Маска ќе им даде на вашиот Wrangler спортски изглед и да го заштити вашето возило од off-road елементи.

Карактеристики на понудата

gas cover/ jk gas cap/ wrangler gas cap cover/ gas cap cover wrangler/ gas cap cover wrangler :
Material:
ABS+Alloy
Color:
Black
Size:
15*13*18cm
Fitment:
for Wrangler JK 2D & JK Unlimited 4D 2007-2017;
Feature:
. Wrangler Gas Cap Cover print a Skull Logo, a stylish exterior appearance upgrade; :
. JK Accessories Gas Cover perfect fit on your Wrangler Sahara Rubicon; :
. 100% Brand New and High Quality; :
. The Fuel Door Gas Cover will give your Wrangler a sporty look and protect your vehicle from off-road elements. :
Неодамнешно

Слични понуди