.

.

New
Растенијата на Градините 1 Сет 20 милиони Автоматскиот Тајмер Погон Само за Наводнување Наводнување капка по капка Микро Систем за Наводнување на Dripper Црево Колекци

Растенијата на Градините 1 Сет 20 милиони Автоматскиот Тајмер Погон Само за Наводнување Наводнување капка по

DEN 1530.96

Количина на стоки
Достапно

Растенијата Наводнување Можете вода сите на вашите растенија лесно користење на овој микро систем за наводнување.Овој сет е идеален за патио, предкомора и емисијата на растенија, широко се прилагодени за домови, хотели, клубови, канцеларии и други растенија на интелигентни грижа.Тоа може да автоматско наводнување кога вашиот допрете тесна тема адаптер и отворени води, со многу погодност за вас, дури и не сте во домашна.Овој систем исто така го намалува вода за користење од страна на 70% во однос на традиционалните sprinklers со доведување на вода директно до коренот.Тоа може да се прилагоди за да се приспособат на падови, лонци, виси кошеви и градина легла слично.Опис : Тоа микро систем за наводнување е направен од високо квалитетни пластични материјали, цврсти и издржливи, еко-пријателски и безбедно да се користи.Тоа има многу предности : со Користење на овој микро систем за наводнување, може да се вода сите на вашите растителни лесно.Покрај тоа, со користење на овој автоматско полевање, тоа може да заштедите време и вода.Во споредба со традиционалните sprinklers, тоа ќе го спаси повеќе од 70% вода.Со еден збор, тоа навистина добар помошник дека може да го користат за да авто вода цвеќиња, авто водни растенија дури и не сте во домашна.Добар производ на добра цена, вреди да се купуваат.Спецификација : Состојба : 100% Нов Бренд Боја : Прикажува како слика Материјал : Пластични Вода Врска : 21mm допрете со 26.5 mm тема Црево врска : 13mm(1/2") Вода Притисоци : 0-400 KPA Наводнување Медиум : Јасно свежа вода Батерии : 2x 1.5 V AAA батерии(Не се Вклучуваат) Црево Должина : Околу. На 20 милиони / 65.6 стапки Црево Кол. : Прибл. 7mm / 0.28 инчен (Надворешно), Прибл. 4mm/ 0.16 инчен (Внатрешно) Tee Заеднички Должина : Околу. 3.5 cm / 1.38 инчен Tee Заеднички Кол. : Прибл. 7mm / 0.28 инчен (Надворешно), Прибл. 4mm / 0.16 инчен (Внатрешно) Мали Една Кука Должина : Околу. 2cm / 0.79 инчен Мали Една Кука Кол. : Прибл. 7mm / 0.28 инчен (Надворешно), Прибл. 4mm / 0.16 инчен (Внатрешно) Мали Приклучок Должина : 2cm / 0.79 инчен Мали Plug Кол. : 7mm / 0.28 инчен (Надворешно), Прибл. 4mm / 0.16 инчен (Внатрешно) Фиксна Матични Должина : Околу. 11cm / 4.3 инчен Пакет Тежина : 1.185 kg Забелешка : Т заеднички, прилагодлив dripper, мали приклучок и мали една кука се меша во слика.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди