.

.

New
Dexter-Russell Филе, Нож, 7, Бела

Dexter-Russell Филе, Нож, 7, Бела

DEN 379.68

Количина на стоки
Достапно

Употреба на Dexter-Russell 7†Филе Нож â€" Sani-Безбедно Серија (S133 N-7 PCP ) за вашите комерцијални кујна особено ако имате готвач на првично училиште готвачи обучен во filleting рибино месо или живина.Долги седум инчен нож се посочи и има директно работ.Ножот е тесен екстремно флексибилен и совршен за отстранување на кожа, коски и други делови од риби и други филети.Контрола-Tex рачка овозможува да се лизга-бесплатно користење задолжително за работни места за кои е потребно да се повторуваат движењата како deboning или во ситуации кога се справи може да биде влажно време на употреба.Во sani-Безбедно карактеристики се обезбеди висина на канализација се одржува на сите времиња.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди