.

.

New
Машини за Додаток за во автомобил, на Одлични Перформанси со Висока Цврстина Рутер Малку, Махагони за Абонос Пресврт Јазол ружино дрво

Машини за Додаток за во автомобил, на Одлични Перформанси со Висока Цврстина Рутер Малку, Махагони за Абонос

DEN 772.56

Количина на стоки
Достапно

Подобрена за повеќе издржливост, машини за мелење машина е изграден да строга контрола на квалитетот стандарди.Мушка мелење машина одговара за абонос / ружино дрво / пресврт јазол / махагони / сандаловина, итн.Со одлични перформанси и висока цврстина, мушка мелење машина може да процесот на дрво, направен од високо-квалитет легиран челик материјали.На оваа високо-квалитетни карбид челик машина може да се вежба преку секое дрво accurantly.Лесен за складирање и за носење, рутер малку е наменета за обработка на зрнца, кои може да бидат мали и исклучителна.Функција : 1. Со одлични перформанси и висока цврстина, мушка мелење машина може да процесот на дрво, направен од високо-квалитет легиран челик материјали.2. Лесен за складирање и за носење, рутер малку е наменета за обработка на зрнца, кои може да бидат мали и исклучителна.3. Подобрена за повеќе издржливост, машини за мелење машина е изграден да строга контрола на квалитетот стандарди.4. На оваа високо-квалитетни карбид челик машина може да се вежба преку секое дрво accurantly.5. Мушка мелење машина одговара за абонос / ружино дрво / пресврт јазол / махагони / сандаловина, итн.Спецификација : Предмет Тип : Мушка мелничката cutter Color : Gold Material : Легури steel Packing Големина : 12 х 8 х 3cm Applicable : Одговара за абонос / ружино дрво / пресврт јазол / махагони / сандаловина, итн.Топката Мелење Машина Големина : Прибл. 6mm / 0.2 in Approx. 8mm / 0.3 in Approx. 10мм / 0.4 in Approx. 12mm / 0.5 in Approx. 14mm / 0.55 in Approx. 15mm / 0.59 in Approx. 16mm / 0.63 in Approx. 18mm / 0.7 in Approx. 20mm / 0.8 in Approx. 22mm / 0.9 in Approx. 25мм / 1in Пакет Листа : 1 x Мушка Мелење Машина 6mm1 x Мушка Мелење Машина 8mm1 x Мушка Мелење Машина 10mm1 x Мушка Мелење Машина 12mm1 x Мушка Мелење Машина 14mm1 x Мушка Мелење Машина 15mm1 x Мушка Мелење Машина 16mm1 x Мушка Мелење Машина 18mm1 x Мушка Мелење Машина 20mm1 x Мушка Мелење Машина 22mm1 x Мушка Мелење Машина 25mm11 x Вежба Core1 x Handle1 x Wrench2 x Орев.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Bead milling cutter
Color:
Gold
Material:
Alloy steel
Packing Size:
12 x 8 x 3cm
Applicable:
Fit for ebony / rosewood / twist knot / mahogany / sandalwood, etc.
Ball Milling Cutter Size:
Approx. 6mm / 0.2in :
Approx. 8mm / 0.3in :
Approx. 10mm / 0.4in :
Approx. 12mm / 0.5in :
Approx. 14mm / 0.55in :
Approx. 15mm / 0.59in :
Approx. 16mm / 0.63in :
Approx. 18mm / 0.7in :
Approx. 20mm / 0.8in :
Approx. 22mm / 0.9in :
Approx. 25mm / 1in :
Package List:
1 x Bead Milling Cutter 6mm :
1 x Bead Milling Cutter 8mm :
1 x Bead Milling Cutter 10mm :
1 x Bead Milling Cutter 12mm :
1 x Bead Milling Cutter 14mm :
1 x Bead Milling Cutter 15mm :
1 x Bead Milling Cutter 16mm :
1 x Bead Milling Cutter 18mm :
1 x Bead Milling Cutter 20mm :
1 x Bead Milling Cutter 22mm :
1 x Bead Milling Cutter 25mm :
11 x Drill Core :
1 x Handle :
1 x Wrench :
2 x Nut :
Неодамнешно

Слични понуди