.

.

New
TechWiz XH-W3001 AC 110 да 220V 10A 1500W - LED Дигитални Температура Контролер Термостат за инкубатор - со водоотпорен NTC Сензор

TechWiz XH-W3001 AC 110 да 220V 10A 1500W - LED Дигитални Температура Контролер Термостат за инкубатор - со

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно

Овој дигитален температура контролер е опремен со 1 метар долг нерѓосувачки водоотпорен сонда која има голема отпор против корозија.Сите важни компоненти на XH-W3001 дигитален термостат се заштитени во ABS домување.Тоа нуди и високи-температура контрола на прецизност од 0,1℃.На контрола на температурата се движи од -50℃ 110℃.Температурата мерен опсег : -50 ~ 110 C, за контрола на Температурата опсег : -50 ~ 110?.Температура на мерење на точност : ±0.2 C контрола на Температурата точност : ±0.1 C Текст мерење : NTC10 K сонда L = 1 метар водоотпорен Изглед, големина : 60 x 45 x 31 mm.Напојување : 220 V AC; Моќност : 1500 W; Боја на Прикажување : црвена/сина; Сензор : NTC10 K Водоотпорен сензор.Оваа деликатна дигитален дисплеј температура контролер може да се постави старт и стоп температура.ABS пламен retardant домување е avirulent и за животната средина, заштитни број на Модел на w3001 температура регулаторот тип на дигитални електронски термостат за контрола на температурата.БРЗ ПРЕГЛЕД : Лесно да го инсталирате Излез тип на : Директен Излез Излез капацитет : MAX 10 Aemperature мерење, дисплеј; ладење, греење, за контрола на Температурата поставување горните и долните граници Едноставна операција, погоден за морска храна машини.Температурата Мерен Опсег : 50~110°C Контрола на Температурата Опсег : 50~110°C Контрола на Точноста : До 0.1℃ Карактеристики : Лесно да го инсталирате Излез тип на : Директен Излез Излез капацитет : MAX 10 Aemperature мерење, дисплеј; ладење, греење, за контрола на Температурата поставување горните и долните граници Едноставна операција, погоден за морска храна машини.Горниот клуч : На почетокот температурата е прикажана во еден притиснете, и долго притиснете за да го поставите започнете температура.Долниот клуч : стоп температура е прикажана во еден притиснете, и долго притиснете за да го поставите запре температура.Пакетот Вклучува : 1 x XH-W3001 DC 12 V 120 W Дигитални Microcomputer Термостат Switch.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди