.

.

New
Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 4, Најлон, 2inW, 4 ft.L (Пакување од 5)

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 4, Најлон, 2inW, 4 ft.L (Пакување од 5)

DEN 8277.12

Количина на стоки
Достапно

Предиво Слој : Латекс.Веб Одделение : Тешки-Должност.Прашка Должина : 4 ft.Прашка Ширина : 2 во.Око Должина : 10 во.Лифт-Сите Веб Прашка вклучуваат карактеристики како што се : Должина : 4 ft., Ширина : 2", Материјали : Најлон.Zoro # : G7571925 Mfr # : EE2802 NTX4 Yarn Слој : Latex Web Одделение : Тешки-Duty Sling Должина : 4 ft Sling Ширина : 2 in Eye Должина : 10 in Number на Прашка Нозе : 1 Wear Отпорни на Корица : None Sling Оценка : Тип 4 Sling Материјал : Nylon Material : Nylon Resists : Отпорни на Алкохоли, Етри, и Силна Alkalis Width : 2"Кошница Hitch Капацитет : 12,800 lb Number на Plies : 2 Choker Hitch Капацитет : 5,000 lb Temp.Опсег : -60 Степени на 200 Степени FIncludes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Length : 4 ft.Боја : Yellow Item - Web Slings : Веб Sling Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDAVertical Hitch Капацитет : 6,400 lb Item : Веб Sling Sling Тип : Извртени Очите и Eye Number на Синџири : 1.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди