.

.

New
Fogner Безжична Временските Станици со Шарени LCD Екран, Дигитална Атомски Часовник Времето Термометар со Сензори, Точни Температурата и Влажноста на воздухот се След?

Fogner Безжична Временските Станици со Шарени LCD Екран, Дигитална Атомски Часовник Времето Термометар со Сензори,

DEN 2836.80

Количина на стоки
Достапно

ПОКРИЕНОСТ : Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Точни Временски Станица : Надградба на Времето Станица доаѓаат со Голем колор LCD, што обезбедува повеќе информации : реално време, внатрешна/надворешна температура& влажност, температура тренд, удобност, живописни прогноза на време, Време/датум, аларм/snooze(екстра 5 минути спиење).High-Tech Дома Метеоролошка Станица : Оваа временска прогноза станица(вграден сензор) дојде со Моќен безжичен далечински сензор, кој се соберат отворено&затворен во реално време на податоци.Базираше на временските станици за следење на специфични временски поврзани со променливи, вклучувајќи ги и промените на температурата, влажноста на воздухот и barometric притисок да се генерираат точноста персоналните прогноза за вашата локација!.Безжичен Сензор : Негува анти-мешање технологија поддршка екстра долги безжичен пренос, направи да се задржи познат на надворешни услови кога сте во удобна соба.LED Светлото : Внатрешна и надворешна температура/влажност екранот, Фаза на Месечината екранот и температура сигнали.Податоците се прикажани на зашеметување боја на екран што го прави идеален за дома или канцеларија употреба.Ви благодарам почитувани за заштитнички продавница, ако имате било какви прашања, јас ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Мултифункционален времето часовникот екран во боја временската прогноза електронски часовник, нека ти знаеш дека времето се промени во кое било време, да направат вашиот живот повеќе редовни.Спецификација : Време во факултативна 12/24 часовен формат.Датум и работен ден display Continuous календарот до 2099 Daily аларми и Автоматско повторување function Weather прогноза користење шест икони : сончево, малку дожд, облачно, дождливо ,Тешки врнежлив и Snowy Temperature алтернативно во°С или °CMeasurement Спецификации : боја : black Thermometer : Внатрешна мерење се движи : 32°F (0°C) ~ 122°F (50°C)отворено мерење се движи : -40°F (-40°C) ~ 158°F (70°C)Влажност земање спектар : 20%~95%LED назад светлина display Weather Станица : Батерија : 2 x AAA големина од 1,5 V (Не се Вклучени)Безжични Надворешен Сензор : Батерија : 2 x AAA големина од 1,5 V (Не се Вклучени)Пакет Содржина : 1x Дигитални LCD Hygrometer 1x Sensor Thank вие почитувани за заштитнички продавница, ако имате било какви прашања, јас ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.

Карактеристики на понудата

Time in optional 12/24 hour format. :
Date and weekday display :
Continuous calendar up to 2099 :
Daily alarms and Automatic snooze function :
Weather forecast using six icons:
sunny, slightly cloudy, cloudy, rainy ,Heavy rainy and Snowy
Temperature alternatively in°F or °C :
Measurement Specifications:
color:
black
Thermometer:
Indoor measurement ranges:
32°F (0°C) ~ 122°F (50°C)
outdoor measurement ranges:
-40°F (-40°C) ~ 158°F (70°C)
Humidity sampling range:20%~95% :
LED back light display :
Weather Station:
Battery:
2 x AAA size 1.5V (Not Included)
Wireless Outdoor Sensor:
Battery:
2 x AAA size 1.5V (Not Included)
Package Contents:
1x Digital LCD Hygrometer :
1x Sensor :
Thank you dear for patronizing the shop, if you have any questions, I will get back to you within 24 hours. :
Неодамнешно

Слични понуди