.

.

New
Напредок Осветлување P645-ВО Воздухот Тесни IC Домување за Нови Градежни дека Е UL/CUL Наведени за Влажни Локации

Напредок Осветлување P645-ВО Воздухот Тесни IC Домување за Нови Градежни дека Е UL/CUL Наведени за Влажни Локации

DEN 1728.00

Количина на стоки
Достапно

Нема Заврши Боја.Прилагодливи светилка позиција дозволува употреба во тавани од станот до 12/12 теренот (0 - 45 степени).Големина : 6-7/8-Инчен таванот отворање Должина, 8-3/8-Инчен Ширина, 13-Инчен Висина, и се Протега 7-5/8-Инчен.Може да биде инсталиран во тавани од 1/2-Инчен да 3/4 Инчи дебела.Опис на производот Скатен Таванот Воздух тесни, IC домување и за изградба на нови.УЛ & CUL наведени за влажни локации.Ги исполнува Државата Вашингтон Енергија Кодот барања кога се користи со P8587-01 (заптивка).Од Производителот Со денешниот зголемените таванот височини, таму е и дизајн и практични предизвик на светлина вакви големи простори.Со релативно мал отвор, оваа дискретно тела решава двете прашања.Воздух-Тесни домување е дизајниран за да се спречи воздух од внатрешноста на вашиот дом бегство во таванот.Во просек, Воздух-Тесни тела ќе го спаси $5 годишно, во споредба со стандарден тела.Имајќи предвид дека вашиот дом може да има 10 или повеќе вдлабнати светла, што е $50/година!За да се користат во изградба на нови или достапни тавани.Ги исполнува Државата Вашингтон Енергија Кодот барања (кога се користи со P8589-01 заптивка).UL и CUL наведени за влажни локации и преку жици.Воздухот тесни, IC домување и за изградба на нови.УЛ & CUL наведени за влажни локации.Ги исполнува Државата Вашингтон Енергија Кодот барања кога се користи со P8587-01 (заптивка).Номинална за 8 #12 90-сте проводници (4 и 4 од) Може да биде инсталиран во тавани од 1/2-Инчен да 3/4 Инчи дебела Одберете вдлабнати домување и трим за целосна тела.Медиум база светилка штекер 8-3/8-Инчен Ширина од 13-Инчен Висина, 1/2-Инчен и 3/4-Инчен pryouts. 6-7/8-Инчен таванот отворање.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди