.

.

New
RUBYCA Отвори чешка Кристал Диско Топка Глина Монистра одговара на Shamballa Накит (50pcs, 8mm, Светло Виолетова)

RUBYCA Отвори чешка Кристал Диско Топка Глина Монистра одговара на Shamballa Накит (50pcs, 8mm, Светло Виолетова)

DEN 503.76

Количина на стоки
Достапно

Пакетот Вклучува : 50pcs на Круг Диско Топка Монистра за Изработка на Накит. ❤ Пакување : Вистински RUBYCA лесно zip Торба.Материјал : Премиум Квалитет Чешка Кристал & Полимер Глина.Кристал Боја : Аметист Пурпурна ❤ Големина : 8mm ❤ Дупка Големина : ~1.86 mm.RUBYCA користи Мали Премиум Квалитет во Голема Количина на чешки Кристали за да се постигне Совршен Искра.На Квантитетот, Квалитетот и Големината на Кристал ја одредува Искра на Монистра.RUBYCA Диско Топка Shamballa Глина, Отворајќи Монистра со чешка Crystals Pave монистра е познат за елеганција и илузија на беспрекорна, камен-украсен површината.Овие зрнца се всушност направени од поставување мали кристали соработува и се чуваат во местото од глина површина, што го прави да изгледа како континуиран тек на искра.Не е чудо што тие често се нарекуваат како "Диско Монистра." Shamballa хривнија е стил на нараквица, кои биле околу векови.Вистински Shamballa Белегзии се направени од Shamballa зрнца кои се навој или заврзана на мозок од страна на macramé јазли овие се потоа се пресели да се затвори.Оваа низа од јазли и плетенки се вклучат посебни бисери, скапоцени камења, камен, дрво и метал.Еден од најпознатите Shamballa монистра е диско топка глина и монистра.Тие се прилагодени за мажите и жените и станаа многу популарни со безвременски изглед.Значењето на Shamballa Shamballa хривнија има историја како во старите времиња.Тибетански и Индискиот Будисти веруваат во митско кралство 'Shamballa', што е духовно светилиште преполн со љубов, чистота, просветлување, совршенството, и мир.Shamballa, отворајќи "Диско топка" глина монистра се погодни за изработка на Shamballa белегзии и ѓердани, но, исто така, може да се користи во DIY накит изработка на проекти.RUBYCA Гаранција : 60 Дена Гаранција со Доказ за Купување.Без прашања поставувани рефундирање или Замена ќе бидат обезбедени.Ве молиме имајте во предвид : * Поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings може да има и некои мали разлики во тон на боја на слики и вистинскиот објект. * Производ во сликата може да изгледаат поголеми од реалните, ве Молиме да обрнете внимание за да големини.Доаѓаат со RUBYCA лесно zip складирање торба.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди