.

.

New
Gaeirt Заострените Крајот Мелници, Високо ниво на завршна Површина Крајот Мелници Долг животен Век за Прирачник за Гравирање Машина за Сечење(R1.020.5D450)

Gaeirt Заострените Крајот Мелници, Високо ниво на завршна Површина Крајот Мелници Долг животен Век за Прирачник

DEN 381.36

Количина на стоки
Достапно

【ПОГОДЕН ЗА】Широка примена опсег, погоден за CNC гравирање машина, прирачник за гравирање машина, 3 D гравирање иверица, дрво, итн. 【ДОЛГ животен ВЕК】Оваа заострените крајот мелница е направен од високо‑квалитет на волфрам челик и има долг животен век. 【МАТЕРИЈАЛ】Направени со висок квалитет на изработка, карбид совет има голема површина и одлична изработка. 【ЗАШТЕДУВАЈЌИ ВИ ВРЕМЕ】Одлична чип отстранување ефект, кој може ефикасно да се спречи акумулација на остатоци и подобрување на дупчење ефикасност. 【ОТПОРНОСТ на АБЕЊЕ】Има серијата на одлични својства за висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и цврстина, отпорност на топлина и на корозија, итн.Функција : 1. Оваа заострените крајот мелница е направен од високо‑квалитет на волфрам челик и има долг животен век.2. Одлична чип отстранување ефект, кој може ефикасно да се спречи акумулација на остатоци и подобрување на дупчење ефикасност.3. Направени со висок квалитет на изработка, карбид совет има голема површина и одлична изработка.4. Широка примена опсег, погоден за CNC гравирање машина, прирачник за гравирање машина, 3 D гравирање иверица, дрво, итн.5. Има серијата на одлични својства за висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и цврстина, отпорност на топлина и на корозија, итн.Спецификација : Предмет Тип : Заострените Крајот Mills Material : Волфрам Steel Coating : Bronzed Suitable За : Сечење, Крајот Мелничката, Grooving Unit : MM Пакет Листа : 1 x Tapered Крајот Мелница.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Tapered End Mills
Material:
Tungsten Steel
Coating:
Bronzed
Suitable For:
Cutting, End Milling, Grooving
Unit:
MM
Package List:
1 xTapered End Mill :
Неодамнешно

Слични понуди