.

.

New
Воздушниот Компресор Притисок Прекинувач, Пневматски Пумпи Прекинувачи G1/4in Добар Натпревар за Клипот Компресори(71-113psi)

Воздушниот Компресор Притисок Прекинувач, Пневматски Пумпи Прекинувачи G1/4in Добар Натпревар за Клипот Компресори(71-113psi)

DEN 438.96

Количина на стоки
Достапно

Сигурен за Употреба : притисокот На воздухот контролер е практичен и може да одржува високи перформанси за долго време.Компактна Големина : Компактна големина и лесен во тежина, заштеда на простор во работа, се многу едноставни за инсталација.Притисок Прекинувач : Специјално дизајнирани за клипот компресор, switch осигурува подобро притисок регулатива.АБС Материјал : Усвојување на високо квалитетни АБС материјал, кој има голема цврстина против гребење и носење.Авто Контрола : автоматско контролер овозможува брз и удобен контрола за голема работна ефикасност.Функција : 1. Притисок Прекинувач : Специјално дизајнирани за клипот компресор, switch осигурува подобро притисок регулатива.2. Авто Контрола : автоматско контролер овозможува брз и удобен контрола за голема работна ефикасност.3. АБС Материјал : Усвојување на високо квалитетни АБС материјал, кој има голема цврстина против гребење и носење.4. Сигурен за Употреба : притисокот На воздухот контролер е практичен и може да одржува високи перформанси за долго време.5. Компактна Големина : Компактна големина и лесен во тежина, заштеда на простор во работа, се многу едноставни за инсталација.Спецификација : Предмет Тип : Воздушниот Компресор Притисок Switch Material : Пластични + Aluminium Applicable Компресор Тип : Клипот Compressor Rated Напон : 220 V 380 VRated Струја : 15 AFemale Навој Дијаметар : G1/4in (Прибл. 11.7 mm / 0.46 во) Пакет Листа : 1 x Воздушниот Компресор Притисок Switch Note : ве Молиме да користите според параметарот напон.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Air Compressor Pressure Switch
Material:
Plastic + Aluminium
Applicable Compressor Type:
Piston Compressor
Rated Voltage:
220V 380V
Rated Current:
15A
Female Thread Diameter:
G1/4in (Approx. 11.7mm / 0.46in)
Package List:
1 x Air Compressor Pressure Switch :
Please use according to the parameter voltage. :
Неодамнешно

Слични понуди