.

.

New
Колумбија Мажите Buck Butte Изолирани Маскирани Јакна

Колумбија Мажите Buck Butte Изолирани Маскирани Јакна

DEN 1979.28

Количина на стоки
Достапно

Активни Се Вклопуваат. 100% СИНТЕТИЧКИ НАДОЛУ ИЗОЛАЦИЈА : надолу-стил збунувачки е флексибилен во сите правото поени, обезбедување на дополнителни воздух-мансарда, разновиден одговара, а најмногу топлина и уживање.Еластична ракави и прилагодливи drawcord полите намали несаканите drafts (недовршени).Кога ќе живеат во ладна влажни временски услови, клима, изнаоѓање на трајни, удобно, и водоотпорен слој е дел од животот.Убаво допира вклучуваат интегриран брадата гарда.Супериорен материјали и крои квалитет се дизајнирани за долготрајна употреба во активен начин на живот.Поставата и изолација : 100% полиестер.Круг до следното дури и бројот.Тоа карактеристики нашата Сенка Ripstop најлон школка со нашиот супер ефикасни синтетички надолу изолација.Активни се Вклопуваат, се намали за мажи.За да се обезбеди совршено се вклопуваат, следете ги овие чекори за мерење и се однесуваат на големината на табелата. Шел : 100% најлон.Машина За Миење.Патент затворање.Ако сте биле во потрага за професионално дизајниран и конструиран во машка зимска јакна, Колумбија нуди чувствувате решение.Заедно со професионални собранието и изградба на напредна технологија исполнет во јакна ви држи удобно, топло и суво време на тие студена есен и зима денови и ноќи.ПРАКТИЧНИ ЏЕБОВИ : Овој елемент подготвени јакна има две zippered страна џебови, плус внатрешни работи безбедност џеб.ПРИЛАГОДЛИВИ ХУД СИСТЕМОТ : прилагодливи худ е дизајниран да ја задржи главата е топло во ладно отворен средини.За да се утврди вратот големина, мерка на база или thickest дел на вратот.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Спроведен и прилагодливи худ е дизајниран да се задржи вашата глава, топла и сува, а брадата guard обезбедува убав допир на долго-носат удобност.РАЗНОВРСНА ОДГОВАРА : Оваа јакна долу-стил збунувачки претстава која сама по функционална и безвременски изглед.Надворешниот : 100% Најлон; Фил : 100% Полиестер.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди