.

.

New
Сон Осветлување LED 12volt DC IP65 Awning Светлина Бар за Надворешна Кампување RV Караван Товар Камион со Приколка Чамец Градина Анекс Ѕид Светилка 720 Lumens—Сива Домување, Кул Б?

Сон Осветлување LED 12volt DC IP65 Awning Светлина Бар за Надворешна Кампување RV Караван Товар Камион со Приколка

DEN 672.00

Количина на стоки
Достапно

✔ Функционира како awning светлина, тремот светлина, ѕид светлина или надземни светлина за отворено & RVs.Таа, исто така доаѓа корисна ако ви треба анекс светлина за вашата градина, двор, дек или гаража, но треба да се жица тоа на соодветен трансформатор (не се вклучени).IP65!. ✔ Има 40° надолна осветлување, што го прави добар употреба на светлина, без отпад.Импресивна светлината до 720 lumens и тоа е dimmable ако жичен на соодветно dimmer (не се вклучени). ✔ На светло тело се направени од издржлив умре фрлија алуминиум и PC материјали.Алуминиум не е добра работа во топлина дисипација и јасно PC објектив обезбедува светлина излез. ✔ Сите временски изградба, отпорен на вода, dustproof, и shockproof.Неговите стабилни перформанси и долг животен век е добро да се гарантира. ✔ Едноставна површина поставена инсталација.Инсталации : црна жица за позитивни и бела жица за негативни/земјата.Потрошувачка на енергија : 0.92 А, 11 watts.Прозрачна флукс : 720 lumens.Температура на бојата : 6000-6500 K, кул бело.CRI : Ра>70. Домување боја : сива.Димензија : 1.3 * 1.6 * 7.8 инч / 33 * 40 * 200 мм.Тежина : 7.3 мл / 205g.Голем зрак се шири и висока осветленост.Квалитет на материјалите и парична казна изработка.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди