.

.

New
Корунд Crucible Алумина Crucible Корунд Ковчегот Semicircle Брод Цевка Печка - Корунд Crucible

Корунд Crucible Алумина Crucible Корунд Ковчегот Semicircle Брод Цевка Печка - Корунд Crucible

DEN 362.16

Количина на стоки
Достапно

Добар температура отпор, долгорочна употреба на 1600℃, краткорочни - се користат во 1800℃.Висока чистота : Al2 O3> 99%, добра хемиска отпорност; Добра отпорност на брзиот ладно и топлина, не е лесно да се распрснувале.Корунд ковчегот е погоден за топење на примероци со некои слабо алкални материи како што се anhydrous Na2 CO3 како флукс, но не е погоден за топење на примероци со алкални материи како што се Na2 O2 и Na OH и кисели материи.Совршена изведба ќе ви даде одличен употреба искуство.Корунд crucible е составен од porous спои алумина, кој е и отпорен на топење.Description The корунд crucible има добра хемиска отпорност, може да издржи високите температури.главно се користи за испарливи течности, се концентрира решенија или сушење супстанции.Одлична изработка на нашите производи ќе ви донесе добра користење на искуство.Карактеристики - Боја : Бела.- Големина на : 11. 00 X3. 50 X2. 00cm/ 4. 32 X1. 38 X0. 79 инчи.- Материјал : Алумина.- Корунд crucible е составен од porous спои алумина, кој е и отпорен на топење.- Корунд ковчегот е погоден за топење на примероци со некои слабо алкални материи како што се anhydrous Na2 CO3 како флукс, но не е погоден за топење на примероци со алкални материи како што се Na2 O2 и Na OH и кисели материи.- Висока чистота : Al2 O3 99%, добра хемиска отпорност; Добра отпорност на брзиот ладно и топлина, не е лесно да се распрснувале - Добар температура отпор, долгорочна употреба на 1600℃, краткорочни - се користат во 1800℃.- Совршена изведба ќе ви даде одличен употреба искуство.Пакет Вклучувајќи 1 x Crucible.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди