.

.

New
Стерилен Шприц Филтри PVDF 13 мм Дијаметар 0.1 um Големината на Порите Поединечно Пакувани 20/pk

Стерилен Шприц Филтри PVDF 13 мм Дијаметар 0.1 um Големината на Порите Поединечно Пакувани 20/pk

DEN 395.76

Количина на стоки
Достапно

Употреба : Hydrophobic polyvinylidene флуорид мембрани се користи главно за гас и на пареа филтрација, висока температура течни филтрација; хидрофилна polyvinylidene флуорид мембрани се користи главно за прочистување и филтрирање на ткивни култури медиуми, адитиви и други стерилизација филтрација растворувачи и хемиски суровини.ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Стерилни Hydrophobic PVDF игла филтри со најниска протеини обврзувачки и ниска extractables, широка хемиска компатибилност, го прави Хидрофилна PVDF широко се користи за повеќето воден и органски растворувачи, исто така, погодна за Биолошките течности, Бафер решение, ткивни култури медиуми, и слично.Шприц филтри се користат главно за примерок prefiltration, појаснување и отстранување на честички, и стерилизација и филтрирање на течности и гасови.Конектори : Влезот:Женски луер,Штекер : машки се лизга луер.Шприц лабораторија филтри не бараат мембрана замена и филтер за чистење, елиминирање на сложени и долготрајни подготовки.Стерилни третман на реагенси, филтрација на висока температура течности, итн.Примена : електрични полупроводнички законот за индустриска вода филтрација, хемикалии филтрација , пијалаци филтрација.22 µm ;25мм 0.CA Шприц Филтер Дијаметар : 13mm, 25мм, 30мм, 0.Но, тоа не може да се толерира acetone, DMSO, THF, DMF, dichloromethane, хлороформ, итн.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ФИЛТРИ - Стерилен Шприц Филтри со исклучително висок микробиолошка филтрација капацитет PVDF Мембрана Индивидуално Спакувани.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди