.

.

New
DaFuRui 12-Пакет Директно Сина SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел - 16 Инчи

DaFuRui 12-Пакет Директно Сина SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел - 16 Инчи

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

★SATA ревизија 3.0 (ака SATA III) дава до 6 Gbps податоци автопат. ★SATA III кабел компатибилен со Сериски SATA хард дискови, Blu-ray/ DVD/ CD дискови, и други Serial ATA уреди, резервни за различни SATA системи или за RAID конфигурација. ★Лесно да се вклопи во тешко области и тесни простори, обезбедување на флексибилност да го застапувам. ★16 IN/40 CM SATA кабли со директно преку конектор на двете крајот. ★Пакет Содржина : 12-Пакет Директно SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел, Боја : СИНА.Најновите SATA Ревизија 3.0 овозможува пренос на податоци брзина до 6 Gbps.Компатибилен со SATA јас и SATA II,на пренос НА Податоци кабел може поддршка 6 Gbps.Фактичката брзина е ограничена со оценка на вашиот прилог опрема. 7-пински SATA Приклучок,0.4 Метар,Најновите SATA Ревизија 3.0 до 6 Gbps. 12 Пакет Сина SATA III Кабел За HDD/SSD/CD Возачот/CD Писател.SATA III 6 Gbps Кабел се поврзува двете понова SATA III и наследството SATA I, II дискови за внатрешни матични плочи и домаќин контролори.Двојно тока со челик тока shrapnel да се направи интерфејс поцврста и потешко да се оштети.Избегнете тресење и сиромашните контакт.Линијата на телото е направен од пламен-retardant ПВЦ материјал.Ефикасно да се избегне стареењето и фрактура поради висока температура во шасијата.Метал-обложено контакти, носат-отпорни, и отпорни на корозија.Користи подолго. 26 AWG дебели конзервирани бакар јадро, dual-канал алуминиумска фолија анти-мешање,.Пренос на податоци не е искривена и сигналот е постабилна.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди