.

.

New
Bumkins Hello Kitty Силикони Зафат Јадење, Вшмукување Плоча, Бебе Дете Плоча, BPA Free, Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно

Bumkins Hello Kitty Силикони Зафат Јадење, Вшмукување Плоча, Бебе Дете Плоча, BPA Free, Микробранова печка и

DEN 430.80

Количина на стоки
Достапно

САМО ХРАНЕЊЕ – Нашите Силикони Зафат Сад е совршен за малите учење за да се само-храна; силна вшмукување база обезбедува на сад останува стави – дури и со најпознатите агресивни деца; Одлична за употреба на highchair коцки или табели.УДОБЕН – Силиконска можат да го издржат ниските и високите температури, лесно транзиција од фрижидерот или замрзнувачот за да се рерна или микробранова печка; Фурна безбедно до 400 F; Top-управување со машина за миење садови-безбедно.PLATINUM ИЗЛЕЧИ – Bumkins користи највисок квалитет на лекување на процесот; Тоа не резултира во создавање на било нус-производи, обезбедувајќи ви се најчиста силикони.СТИСНЕТЕ ТЕСТОВИ - Таму е многу информации во таму за тоа "малку на тестови", како начин да се каже ако има силикони спојници; Сепак, "малку тест" не е вистински научен тест и, затоа неверодостојни.БЕЗБЕДНО ЗА УПОТРЕБА – Силиконска не содржи течен базирани на пластика или токсични хемикалии, како оние кои се наоѓаат во пластика; Нашите јадења се направени од 100 отсто безбедна храна силикони, се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.ЛЕСЕН-ЗА-ЧИСТЕЊЕ – Рака мие и топ-управување со машина за миење садови безбедно; Може да биде варено за длабоко чистење; Силикони може да ги апсорбира мирисите, ние препорачуваме чистење со unscented, природен детергент.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди