.

.

New
Sabrent USB 3.0 да SSD / 2,5-Инчен SATA I/II/III Хард Диск Адаптер (ЕЗ-SSHD)

Sabrent USB 3.0 да SSD / 2,5-Инчен SATA I/II/III Хард Диск Адаптер (ЕЗ-SSHD)

DEN 467.76

Количина на стоки
Достапно

Поврзете 2.5" SATA I/II/III хард диск или SSD за да ја вашиот компјутер со UASP Поддршка.Брзина до 5 Gbps со 3.0. Топло-swappable, plug and play, без возачи е потребно.LED светло покажува Моќ и Активност статус.Обратна компатибилен со USB 2.0 Serial ATA (SATA) / SSD или SATA II Хард Диск на вашиот компјутер преку достапните USB 3.0 порта на вашиот десктоп или лаптоп.Обратна компатибилен со USB 2.0 и 1.1, овој Адаптер е совршено решение за пренос на податоци или податоци резервната!Карактеристики : Поддржува Стандарден Лаптоп 2.5" SATA и SATA II Хард дискови.Стапки на пренос До 5 Gbps кога е поврзан со USB 3.0 порт.Стапки на пренос До 480 Mbps кога е поврзан со USB 2.0 порта.Топло-swappable, plug and play, без возачи е потребно.Наназад Компатибилен со USB 2.0 или 1.1 Системски побарувања : Достапните USB 3.0 порт на компјутер за да се постигне целосна 5 Gbps пренос на брзини.Достапните USB 2.0 порта на компјутер за да се постигне целосна 480 Mbps пренос на брзини.Windows : XP/Vista/7/8/8.1/10 (32-bit s во кутија?Sabrent USB 3.0 да SSD/2.5" SATA Адаптер Кабел Прирачник за Корисникот .

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди