.

.

New
MaxLLTo 50FT RJ45 CAT6 МАЧКА 6 Печ ETHERNET LAN Мрежата Кабел

MaxLLTo 50FT RJ45 CAT6 МАЧКА 6 Печ ETHERNET LAN Мрежата Кабел

DEN 263.76

Количина на стоки
Достапно

Сосема нов висок квалитет на 50 ft Cat6 RJ45 Ethernet Печ Lan Мрежата Кабел.Наменети за употреба во домот или канцеларијата, овој кабел исполнува повеќе строги стандарди од конвенционалните Категорија 5 кабли и е способен да пренесува податоци со брзина до 1000 Mbps (или на 1 Gigabit во секунда).Совршен во комбинација со 10 и 100 Base-T, па дури и 1000 Base-T мрежи.За PC, Mac, Лаптоп, PS2, PS3, XBox, и XBox 360 за да се поврземе на висока брзина на интернет од DSL или Кабелска интернет.Кабел Должина од 50 метри, Боја : Сина.Наменет за Wired Дом и Канцеларија Мрежи : брзината и квалитетот на жичана LAN во голема мера е определена од тоа колку брзо податоците се пренесуваат помеѓу компјутери и компоненти на мрежата.Кабелот е RJ45 конектори понуда универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, и мрежата прикачена уреди за складирање.Изграден За Супериорен Мрежа Брзина и Сигурен Конективност : На Cat5e Ethernet Patch Кабел карактеристики RJ45 конектори со злато позлата за точни за пренос на податоци и сигурност.Овој кабел е способен да пренесува податоци со брзина до 1000 Mbps (или 1 Gigabit во секунда).Толку побрзо од брзината на вашиот конекции, толку е поголема вашата мрежа е способноста да стримувате видео, музика, и други податоци за кои е потребен висок пропусен опсег. (Ве молиме имајте на ум дека вашата мрежа е брзина е утврдена од страна на многу фактори во прилог на кабли, вклучувајќи го и вашиот рутер, се префрлат кутии, и компоненти.).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди