.

.

New
DaFuRui 12-Пакет Директно Црвено SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел - 16 Инчи

DaFuRui 12-Пакет Директно Црвено SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел - 16 Инчи

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

★SATA ревизија 3.0 (ака SATA III) дава до 6 Gbps податоци автопат. ★SATA III кабел компатибилен со Serial ATA хард дискови, Blu-ray/ DVD/ CD дискови, и други Serial ATA уреди, резервни за различни SATA системи или за RAID конфигурација. ★Лесно да се вклопи во тешко области и тесни простори, обезбедување на флексибилност да го застапувам. ★16 IN/40 CM SATA кабли со директно преку конектор на двете крајот. ★Пакет Содржина : 12-Пакет Директно SATA III 6.0 Gbps SATA Кабел, Боја : ЦРВЕНА.Најновите SATA Ревизија 3.0 овозможува пренос на податоци брзина до 6 Gbps.Компатибилен со SATA јас и SATA II.Трансфер на Податоци кабел може поддршка 6 Gbps.Фактичката брзина е ограничена со оценка на вашиот прилог опрема. 7-пински SATA Приклучок. 0.4 Метар. Најновите SATA Ревизија 3.0 до 6 Gbps. 12 Пакет Црвено SATA III Кабел За HDD/SSD/CD Возачот/CD Писател.SATA III 6 Gbps Кабел се поврзува двете понова SATA III и наследството SATA I, II дискови за внатрешни матични плочи и домаќин контролори.Двојно тока со челик тока shrapnel да се направи интерфејс повеќе фирма.Тешко и не е лесно да се оштети, избегнете тресење и контакт лошо.Нема потреба да се инсталира драјверот, plug and play, лесен и брз за употреба.Темата тело е меки и тенки, отпорни на влечење, и може да биде флексибилно наредени во кој било агол.Нерѓосувачки челик клип.Лесно-зафат површината.Приклучете и да Игра. - Оптички DVD диск. - RAID контролер домаќин картичка. - 2.5" диск SSD/- 3.5" ХАРД диск.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди