.

.

New
MENOLY 5 Pack Младите Устата Guard Деца Sprots Mouthguard за Фудбал Бокс ММА Хокеј со Слободни Случај Обичај се Вклопуваат Sprots Устата Guard

MENOLY 5 Pack Младите Устата Guard Деца Sprots Mouthguard за Фудбал Бокс ММА Хокеј со Слободни Случај Обичај

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно

Удобно & Еко-Пријателски Материјал : изработени од мек и Еко Пријателски ЕВА храна одделение материјал на внатрешниот слој, невкусна, безбедно, не-токсични, која дава супер удобно чувство, и дишењето канал дизајн го прави полесно дишење.Тоа не боли вашите непца усните, или предизвикува болка и непријатно.Големина : Секој Младите Устата Guard е 5.9 x 4,6 х 1.9 cm/2.32 x 1.81 x 0.75 инчи, погоден за млади над 10 години.Тоа беше лесно да се калап за младите заби се добие совршено се вклопуваат и функционира совршено добро, направете го тоа лесно да се зборува, здив и пијалоци, без отстранување на стражарите.Спортски Устата Чувари се потрошен материјал, ние препорачуваме замена тоа на секои 3 месеци, ве молиме, disinfect пред и по употреба.Таа, исто така доаѓа со пластични носење, па спортски устата guard не ќе се изгуби и лесни за складирање.Двоен Слој Mouthguard : Двоен Слој mouthguard е погуста отколку просекот, и шок апсорпција дизајн на дното обезбедува одлична заштита за вашата уста.И ние ви обезбеди 5 најпопуларните бои за да изберете од.Устата парче е потребно или се препорачува за многу спортови, како фудбал, кошарка, бокс, ММА, хокеј, лакрос, фудбал, Боречки Вештини.Тоа обезбеди најдобро одговара со шок абсорбента заштита за вас непца, заби, и усните.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди