.

.

New
Silikomart Силиконски Калап Quenelles - 63x29 h 28 mm

Silikomart Силиконски Калап Quenelles - 63x29 h 28 mm

DEN 668.40

Количина на стоки
Достапно

Како и сите на Silikomart е печење и замрзнување на силиконски калапи, оваа бела мувла со елегантни внатрешноста е направена од платина-излечи течни силиконска гума (lsr)со висока чистота 100-процентно-храна-безбедно материјал во можност да се спротивстави на екстремни температури на топлина и ладно; течни силиконска гума е произведен од страна на процес наречен шприц (наспроти cruder производен метод на печат); шприц приноси готов силикони производ со идеален pliability/флексибилност, издржливост и minuteness на детали.Silikomart производи се направени во Италија од почеток до крај; на калапи се безбедни во машина за миење садови, безбедно во микробранова печка, безбедно во замрзнувач надолу за да -76 степени Фаренхајтови (-60 степени целзиусови степени) и безбедно во рерна до +446 степени Фаренхајтови (+230 целзиусови степени); Silikomart гарантира издржливост на своите калапи за 3000 користи; комбинацијата на квалитетот, безбедноста и ефикасноста и уникатни дизајни прави Silikomart водечки специјалист на кулинарски силикони употреба меѓу професионални тесто готвачи.10 инчен висока (29 милиметри од 63 милиметри од 28 милиметри висок).

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди