.

.

New
Stens 258-057 Појас Компатибилен со/Замена за Занатски 4703H, 5859H, STD305480, STD325570, Младенче Кадетската 478263-R91, IH-478263-R91, Хонда 80479-VK1-003, CG35062812H0, CG35062814H0 Тревник Mowers

Stens 258-057 Појас Компатибилен со/Замена за Занатски 4703H, 5859H, STD305480, STD325570, Младенче Кадетската

DEN 480.72

Количина на стоки
Достапно

Го ЗАМЕНУВА OEM : AYP : 1835 R, 5859 H, 66114, Bunton : 4733, Каста градина : 35062812/0, 35062814, Смета секира : 22-9498-00, Занатски : 4703 H, 5859 H, STD305480, STD325570, Младенче Кадетската : 478263-R91. Kevlar кабелот.Нафта и отпорни на топлина.Земја на потекло : сад. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Опис : Belt Length : 57"Ширина : 5/8"Белешки : 2 ply покритие за подобрување на појас живот, Високо намали отпорот, Внатрешниот Aramid кабелот за сила, Neoprene слоеви овозможи голема флексибилност за да се спречи истегнување и кршење, Нафта и топлина resistant Replaces ОЕМ Броеви : AYP : 1835 R, 5859 H, 66114 Bunton : 4733 Case IH : 474167 R1, 478263 R91 Craftsman : 4703 H, 5859 H, STD305480, STD325570 Cub Кадетската : 478263-R91, IH-478263-R91 Dayco : L557 Dolmar : 664062812, 664062814 DR Енергија Опрема : 14071 Gates : 6957 Goodyear : 85570 Hayter : 1836 Honda : 80479-VK1-003, CG35062812 H0, CG35062814 H0 MTD : 1651-40 Ref No : B54 Troy-Bilt : 1108566, 150176, 1721995 Westwood : 22949800, 2624 Stens нуди квалитетни делови кои се задржи на отворено енергија опрема работи подолго и вршење на подобро.Stens замена на делови имаат стана омилен меѓу тревник и пејзаж професионалци благодарение на исклучителни перформанси.Stens брендирани делови се доверени од страна на професионални дилери да се изврши ОЕМ квалитет поправки.На Stens име е избрана за сите Stens пакувањето на производот.Stens работи во партнерство со професионалци кои живеат одржување на отворено пејзажи, па тие се разбере потребата на индустријата.Stens е во отворено енергија опрема бизнисот од 1970 година, градење на репутација за снабдување на делови кои работат толку тешко како што го прават.На Stens производ линија претставува замена на делови за повеќе од 200 брендови на пазарот на трудот.Ќе најдете квалитетни изработени делови за буквално секој направи, модел и тип на надворешна енергија опрема.Изборот на квалитетни Stens производ е мудра одлука, бидејќи опрема престој е скапа да сте во изгубени приходи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди