.

.

New
Tiffen 72UVP 72mm УВ Заштита Филтер , црна

Tiffen 72UVP 72mm УВ Заштита Филтер , црна

DEN 427.20

Количина на стоки
Достапно

Најпопуларните заштита филтер.Обезбедува основни намалување на ултравиолетова светлина.Помага да се елиминира сина фрлија во слики. 72 милиметри дијаметар.Големина : 72mm | Конфигурација : УВ Заштита Филтер Од најважните филтер можете да ги поседувате.На Tiffen UVP е ефикасен начин за заштита на вашата дигитална камера леќа против прашина, влага, отпечатоци од прсти, гребење и оштетување.Овој филтер може да се чуваат на вашиот леќи на камера на сите времиња.Мала цена да се плати за да се заштити вашата инвестиција.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди