.

.

New
Norton 4-1/2 Обложени Брзи Промени Пршлен, TS/TSM вклучување/Исклучување на Тип 2, 24, Екстра Крупни, Керамички, 1 EA

Norton 4-1/2 Обложени Брзи Промени Пршлен, TS/TSM вклучување/Исклучување на Тип 2, 24, Екстра Крупни, Керамички,

DEN 130.08

Количина на стоки
Достапно

Norton AVOS (Овозможува Приказ на Површината) систем со единствен дупка дизајни им овозможува на операторите да се види работата на површината, додека мелење.Иновативни форми се создаде прекината намали, намалување на топлина и до 30%.Користење со преносни десен агол брусилки.Брзина-Lok монтажа систем овозможува брза, клуч-слободен диск промени.Користење со AVOS Брзина-Lok back-up влошки, достапни одделно.Керамички алумина абразивни е идеален за благи јаглероден челик, од нерѓосувачки челик и е тешко да се мелење легури.Мелење помош минимизира топлина и вчитување на нерѓосувачки и алуминиум.Предмет : Брзи Промени Диск Абразивни Тип : Обложени Диск Прилог Систем : TS/TSM вклучување/Исклучување на Диск Прилог Тип : Тип 2 Диск Дијаметар : 4-1/2" Абразивни Ронки : 24 Абразивни Одделение : Екстра Крупни Абразивен Материјал : Керамички Диск Поддршка Материјал : Влакна Max.ВРТЕЖИ во минута : 13,000 Серија : F981 S Поддршка Тежина : X Боја : Црвена.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди