.

.

New
Voxelab 3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm PLA Про (PLA+) Филамент, Димензионални Точност +/- 0.02 мм, 3D Печатење Материјал 1kg/ Гајтанот, Компатибилен со FDM 3D Принтер/Пен (Портокал)

Voxelab 3D Печатач со Вжарено, 1.75 mm PLA Про (PLA+) Филамент, Димензионални Точност +/- 0.02 мм, 3D Печатење

DEN 1584.00

Количина на стоки
Достапно

【Премиум PLA Filaments】Заглави-Бесплатно, Балон-Бесплатно, Метежот-Бесплатно, Ниска warping, совршен 3 D Печатач PLA Филамент 1.75 mm за непречено и стабилна 3 D печатење искуство, што печатени делови одличен површина. 【1 KG (2.2 LBS) ГАЈТАНОТ 】Гајтанот големина : Φ200mm/7.87" прирабница, Φ53mm/2.09" центар дупка, 65mm/2.56" ширина.Филамент димензионални точност 1.75 +/- 0.02 мм.PLA филамент има минимално намалување и warping. 【Вакуум Пакувања】Вакуум запечатени со desiccant да одржува ниско ниво на содржина на влага.И ве молиме чувајте го сув и прашина по отворањето на затворен пакет за да се спречи тоа станува кршливи или метеж млазницата. 【Технички Спецификации】Препорачува Истиснување/ Млазницата Температура Од 190°C - 220°C, нето тежина 1kg гајтанот, топол кревет 25°Ц - 60°C. 【Широк Компатибилност】Работи и harmonizes совршено со сите заеднички 1.75 mm FDM 3 D печатари.Висока безбедност перформанси, заверена од Дофат, CE, ROHS, MSDA. √ Ние препорачува чување филамент во запечатен кеса или кутија за по секоја print за да се спречи влага. √ Ако филамент добива влага, може да се пече во рерна со 50°C(122°F) за околу еден час за да се врати на својот сувост.Voxelab PLA про е висока цврстина 3 D печатење потрошен материјал, погоден за сите поголеми 3 D печатари.И потрошен материјал и печатени модели имаат одлична цврстина, и notched влијание сила е повеќе од 6 пати во споредба со суровини.Овој производ исто така има сигурност и леснотија на користење карактеристики на PLA потрошен материјал.Во прилог на печатење општите модели, исто така, може да се користи за печатење на функционални модели кои бараат одредени механичка сила. √ Ние препорачува чување филамент во запечатен кеса или кутија за по секоја print за да се спречи влага.√ Ако филамент добива влага, може да се пече во рерна со 50°C(122°F) за околу еден час за да се врати на својот сувост.Белешки : Затоа што на снимањето на светлина или резолуција на екранот, постојат некои боја разлики помеѓу слики и објекти.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди