.

.

New
Фунта Печат и Снабдување , Inc. API 601 90005316GR900 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка, -150 да 842 Степени Целзиусови Температура Опсег, 5.81 ID, 9.75 OD, за 5 Цев

Фунта Печат и Снабдување , Inc. API 601 90005316GR900 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка,

DEN 830.40

Количина на стоки
Достапно

ASME B16.20 Дихтунзи за ASME B16.5 прирабници / класа 900. Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник.Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал.Температурата опсег (F) : -150 да 842 Степени.Издржлив, лесен за инсталација и отстранување.Спирала рана заптивка, 5" цевка големина, 900# класа прирабница, 316 SS windings со флексибилни графит додатен За апликации со високо температурни варијации, термички велосипедизам и притисок варијации.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди