.

.

New
Преку ШАЛТЕР (7302) Кочница Caliper Pin/Гром Смена Сет

Преку ШАЛТЕР (7302) Кочница Caliper Pin/Гром Смена Сет

DEN 2814.48

Количина на стоки
Достапно

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Овозможува отстранување на inboard соочуваат со игли или завртки да бидат отстранети од outboard страна на кочница caliper или возило компонента.За caliper pin отстранување едноставно назад pin гром од половина начин и место на алатка во текот на гром месо тело на штрајк против гром главата.Се вклопува во сите големини на иглички или болт shanks кои се движат од 1/4 инчи (6 милиметри) да 5/8 инчи (16 милиметри).Сет вклучува 2 верзии зачудувачки верзија или воздух чекан адаптер.Дизајниран да се отстрани замрзнати caliper игли со дозволување на една впечатлива сила да се применат за pin-от не е можно без овие алатки, изработка на отстранување брзо и лесно.Преку ШАЛТЕР 7302 овозможува отстранување на inboard соочуваат со игли или завртки да бидат отстранети од outboard страна на кочница caliper или возило компонента.За caliper pin отстранување, едноставно назад pin гром од половина начин и место на алатка во текот на гром месо тело на штрајк против гром главата.Се вклопува во сите големини на иглички или болт shanks кои се движат од 1/4" (6 мм) да 5/8" (16 мм).Сет вклучува 2 верзии, една впечатлива верзија или воздух чекан адаптер.Дизајниран да се отстрани замрзнати caliper игли со дозволување на една впечатлива сила да се применат за pin, не е можно без овие алатки, изработка на отстранување брзо и лесно.Техничари се проблем solvers кои не се плашат од пот на нивните веѓата и маснотии на нивните раце.Тие се обезбеди висок квалитет на услуги дека побарувачката висок квалитет tools.Кога тие имаат потреба од сигурен алатка, тие знаат дека можат да зависат од преку ШАЛТЕР tools да се избави.Owatonna Алатка Компанија за долги дестинации — со гордост дизајнирање и производство на Американскиот специјалност услуга алатки, дијагностика и продавница за опрема од 1925 година.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди