.

.

New
Bertech ESD Висока Температура Мат Комплет, 2 Метри Широк x 6 Метри x 0.08 Инчи Дебела, Сина, Вклучува врвка за околу Рака и Заземјување Мозок, RoHS и постигнување на Согласност

Bertech ESD Висока Температура Мат Комплет, 2 Метри Широк x 6 Метри x 0.08 Инчи Дебела, Сина, Вклучува врвка

DEN 2545.20

Количина на стоки
Достапно

ПОВРШИНАТА RESISTIVITY : Отпор-за-Земјата : 8 x 10e6-8 ohms 5/64 инчи.АПЛИКАЦИИ : Воздухопловството, Електронски Собранието, и Лемење на Висока Температура Прилагодување.Големина : 2' Широк x 6' Долго x 0.08" Дебела | Боја : Сина Наменета за електронски собранието каде статички набој е грижа.На ESD Висока Температура Мат Колекции имаат горниот слој направен од статички dissipative гума и долен слој направен од црно проводници гума.На душеци нудат одлична отпорност на масло, масти и повеќето растворувачи, и се полесни од нашиот еден и три слој душеци.Комплет вклучува мат, на прилагодливи врвката за околу рака и 15 нога земјата кабелот што ви дава голем простор да се работи во.Bertech е водечки извор на Електростатско Празнење (ESD) Производи, Kapton Ленти, а Прст Cots.Ние се стремиме да испорача еден од најдобрите производи за вашиот дом или бизнис по конкурентни цени.Bertech е корпорација од 1990 година. Ние се наоѓа во Torrance, Калифорнија.Inc.Списанија, Inc. 500 признаени ни како еден од првите 500 најбрзо растечките компании за три години.Покрај тоа, ние бевме признати со Купување на списанието и Разновидност во 2000 година. ESD производи примарно се користи за спречување на електронските кола и други електронски производи од електростатско полнење.Статичка контрола е критична за време на електронски производство.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди