.

.

New
HGST Travelstar Z7K500 HTS725050A7E630 (0J38075) 500GB 7200RPM 32MB Кеш SATA 6.0 Gb/s 2,5-инчен Внатрешни Лаптоп Хард Диск - 2 Година Гаранција

HGST Travelstar Z7K500 HTS725050A7E630 (0J38075) 500GB 7200RPM 32MB Кеш SATA 6.0 Gb/s 2,5-инчен Внатрешни Лаптоп

DEN 573.12

Количина на стоки
Достапно

Преносниот Хард Диск во Десктоп HDD Перформанси!Високи перформанси HDD за PS3/PS4 & Лаптоп, Mac Book. 2.5" HDD, 7200 ВРТЕЖИ во минута, 500 GB, во 7mm, еден диск дизајн.Напреден Формат, 512 бајти емулација.SATA III 6 Gb/s SATA интерфејс за на мобилен HDD. 2 Години Гаранција од Препродавач.HGST Travelstar Z7 K500 2,5-инчен 7mm Мобилни Хард Диск Travelstar Z7 K500 е втората генерација 7mm, 7200 ВРТЕЖИ во минута 2,5-инчен хард диск од HGST, со капацитети кои се движат од 500 GB проширува Напреден Формат, со што се зголемува физичкиот сектор големина од 512 бајти да 4,096 (4 K) бајти да се подобри вози капацитети и корекција на грешка способности.Travelstar Z7 K500 е прв 2.5-инчен HDD со 6 Gb/s SATA интерфејс и 32 MB на кеш и обезбедува највисок 7200 ВРТЕЖИ во минута перформанси во PCMark Vantage тестирање.На 500 GB на послужавник, еден диск модели се наменети како директна замена за стандардна 9.5 mm HDDs, за употреба со лаптоп Компјутери, надворешни складирање и гејминг конзоли, како и нови, потенка и повеќе робусни уред дизајни.На Z7 K500 носи Eco Trac класификација, поради неговата ниска потрошувачка на енергија и еко-пријателски, халоген-слободен производство.Travelstar Z7 K500 салда брзина, сила, ефикасност и дизајн флексибилност за да се задоволат потребите на мобилни апликации.Податоци за Безбедност на Options Travelstar Z7 K500 е шестата генерација на само-encrypting диск (SED) да карактеристика HGST е Дел Data Encryption (БРО).На SED модел енкриптира податоци во реално време со користење заштитени копчиња, обезбедување на корисниците на највисоко ниво на заштита на податоци на располагање.Тоа, исто така, брзина и поедноставува диск re-purposing.By бришење на клучот за енкрипција на податоци на дискот е изречена нечитлива, со елиминирање на потребата за време на податоци-overwrite.Зголемена Достапност за 24x7 Пристап до Податоци HGST обезбедува подобрена достапност модели на Travelstar 5 K1000, што им овозможи на 24x7 пристап до податоци за поддршка на апликации кои бараат круг-часовна операција.На 5 K1000 обезбедува висок капацитет, трајност и ниска моќност користење на докажана платформа за квалитет и сигурност.ЕА модели за поддршка на строгите барања на "always-on" апликации во долниот трансакција средини.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди