.

.

New
SABRENT USB 3.1 (Тип-А) да SSD / 2,5-Инчен SATA Хард Диск Адаптер [Оптимизиран за SSD, Поддршка UASP SATA III] (ЕЗ-SS31)

SABRENT USB 3.1 (Тип-А) да SSD / 2,5-Инчен SATA Хард Диск Адаптер [Оптимизиран за SSD, Поддршка UASP SATA III]

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

Поврзете 2.5 во SATA хард диск на вашиот компјутер со користење на преносни кабел со UASP Поддршка.USB 3.1 high-speed поддржува до 10 Gbps податоци стапка.Топло-swappable, Алатката-бесплатно HDD Инсталација, plug and play, без возачи е потребно.LED светло покажува Моќ и Активност статус.Доаѓа со USB-C Адаптер.Поддржува Стандарден Лаптоп 2.5" SATA и SATA II Хард дискови.Стапки на пренос До 10 Gbps кога е поврзан со USB 3.1 порта.Топло-swappable, plug and play, без возачи е потребно.USB 3.1 обезбедува податоци стапка до 10 Gbps и е 2x побрз од USB 3.0 (5 Gbps).Наназад Компатибилен со USB 3.0 или 2.0. Windows : 8/8.1/10 (32-bit Serial ATA (SATA) / SSD или SATA II Хард Диск на вашиот компјутер преку достапните USB 3.1 (Тип-А) порта на вашиот десктоп или лаптоп.овој Адаптер е совршено решение за пренос на податоци или податоци резервната!Карактеристики : Поддржува Стандарден Лаптоп 2.5" SATA и SATA II Хард дискови.Стапки на пренос До 10 Gbps кога е поврзан со USB 3.1 порта.Топло-swappable, plug and play, без возачи е потребно.USB 3.1 обезбедува податоци стапка до 10 Gbps и е 2x побрз од USB 3.0 (5 Gbps).Наназад Компатибилен со USB 3.0 2.0 или Системски побарувања : Достапните USB 3.1 порта (Тип-А) на компјутерот за да се постигне целосна 10 Gbps пренос на брзини.Windows : 8/8.1/10 (32-bit s во кутија?Sabrent USB 3.1 да SSD/2.5" SATA Адаптер Кабел Прирачник за Корисникот.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди