.

.

New
Moonbiffy Автомобил Ratchet Кочница Клипот Caliper Клуч Засилувач Алатки, 360 степени Замав Ratchet Тркало на Автомобилот Клипот Засилувач, за Еден Близнак Quad Клипот Диск Кочница Ca

Moonbiffy Автомобил Ratchet Кочница Клипот Caliper Клуч Засилувач Алатки, 360 степени Замав Ratchet Тркало на

DEN 551.76

Количина на стоки
Достапно

Примена : Професионални кочница caliper клуч засилувач алатка е идеален за автомобилската пумпа за кочница на вредноста.Работи на една клипот, dual клипот и quad клипот, како и еднокреветни и двокреветни клипот лебди дебеломер. 360-Степен Ratcheting : Ratchet технологија обезбедува 360-степен замав која ви овозможува да ги компресија плочи во место додека ја рачката на справи и назад да се шири или повлече плочи.Лесен за користење : Прошири наназад рачката овозможува лесно промена од ширење да retracting.Cushioned зафат се справи обезбедува удобен и лесен зафат.Издржливи и Удобно : Ratchet кочница клипот засилувач е направен од премија од нерѓосувачки челик материјал, издржлив и има голема сила, cushioned зафат рачка за удобно и лесно зафат.Топло Совети : Без притисок притисок за увоз на spreaders, вие не ќе биде во можност да ratchet алатка во или надвор.И ако ја алатката е поставено помала од просторот помеѓу клипот и caliper работ, треба да им помогнам против засилувач додека не ќе ги допре металните на caliper.Спецификација : Материјал : Пластични & Метална Боја : Сина Должина : 27cm / 10.6 во Објектот големина : 27 * 6 * 4cm / 10.6 * 2.4 * 1.6 во (Прибл.) Објектот тежина : 800g / 1.8 lb се Вклучени : 1pcs*Кочница Caliper Алатка .

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди