.

.

New
Tripp Лајт N210-010-GY 10ft Cat6 Gigabit Сива Крос-над Моделирани Patch Кабел RJ45 M/M, 10'

Tripp Лајт N210-010-GY 10ft Cat6 Gigabit Сива Крос-над Моделирани Patch Кабел RJ45 M/M, 10'

DEN 1432.80

Количина на стоки
Достапно

Се Продаваат Поединечно.Пакет Димензии : 1.524 H x 19.812 L x 15.494 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.022 фунти.Земја на Потекло : Кина.Tripp Лајт е 10-ft.Сива Категорија 6 (Cat6) крос-над моделирани кабел има 2 стандард RJ45 моделирани машки конектори кој интегрален вид олеснување.Кабелот е дизајниран за да се поврзете од центар до центар, PC-to-PC или Mac-да-Мек и е совршен во комбинација со 10/100/1000 base-t мрежи.Лиен конектори различни бои за да ви помогне да се идентификуваат овој кабел како крос-над кабел и не е стандарден печ-кабел.Изработени од ПВЦ 4-пар заробени UTP и оценет за 550 MHz/1 Gbps комуникација.Snagless Категорија 6 patch кабли се исто така достапни.Ги исполнува повеќето тековните индустриски стандарди вклучувајќи ги IEEE 802.3 ab, IEEE 802,5, ANSI/EIA/минлив исхемичен напад 568, ISO/IEC 11801 и ETL.Пакетот Вклучува : 10-ft.Cat6 Сива Crossover Кабел Моделирани 550 MHz.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди