.

.

New
10 Парчиња 3D Печатач 24V 50W Грејач Кертриџ 620 Топлинска Цевка 1 m и 3D Печатач Thermistor Temp Сензор NTC 100K Компатибилен со Ender 3, Ender 3 про Екструдер Додатоци

10 Парчиња 3D Печатач 24V 50W Грејач Кертриџ 620 Топлинска Цевка 1 m и 3D Печатач Thermistor Temp Сензор NTC

DEN 311.76

Количина на стоки
Достапно

Високото temp отпор : бело грејач може да носи повисока температура до 340-350 степен; Од оригиналните обични 0.3-линија високи-температура линија до 0.6-линија дебела бела високи-температура линија, може да носи повисока температура, и изгледа поубаво.Функција : таа е негативна температура коефициент thermistor, со приклучокот и 1 метар долг висока температура кабел изолирани жици; сензор на Температура на 100 KΩ точност од ± 1% има 2 pin женски конектор.Кертриџ грејач специфики : напон е 24v, моќта е 50w, погодно пред-жичен со 1 метар долг висока температура кабел изолирани жици, глава дијаметар е 6mm/ 0.23 инчен, раководител должина е 20 mm/ 0.78 инч.Широка примена : компатибилен со Creality CR-10-ТИ Про, CR-X, Ender 3, Ender 3 X, Ender-3 Про и повеќето 3 D печатари, исто така погоден за MK8 MK9 MK10 Екструдер/ Hotend итн.Пакетот вклучува : 5 парчиња 24 V 50 W патрон грејачи и 5 парчиња NTC 100 K temp сензор; грејач има подолг пат, бидејќи на употреба на 304 нерѓосувачки челик и внатрешна употреба на 2080 хром жица.Функција : Грејач кертриџ спецификација : Напон : 24 V Моќност : 50 W Греење главата големина : 6 x 20 mm Греење главата материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик Работна температура : .

Карактеристики на понудата

Voltage:
24V
Power:
50W
Heating head size:
6 x 20 mm
Heating head material:
304 stainless steel
Working temperature:
Thermistor resistance:
100k NTC
Line length:
39 inch/ 1 m
Package includes:
5 x Cartridge heaters :
5 x NTC 100k thermistors :
Note:
Manual measurement, please allow little size errors. :
Please confirm the Voltage before purchase. :
The mention of brand names and any related models above is only for purposes of demonstrating compatibility. :
Неодамнешно

Слични понуди