.

.

New
uxcell 40 x 30мм Двојна Страна Гума Месеци,Вибрации Isolators,Шок Апсорбер со М8 x 20mm Studs,2 парчиња

uxcell 40 x 30мм Двојна Страна Гума Месеци,Вибрации Isolators,Шок Апсорбер со М8 x 20mm Studs,2 парчиња

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН - 1.57" х 1.18" гумена монтажа со М8 x 23mm Studs , сет од 2 парчиња гума Вибрации Месеци.ОДЛИЧЕН ДИЗАЈН - Едноставна геометриска дизајн поддржува динамични перформанси и стабилност под латерална (странично) сили.ПРЕДНОСТ - гума има голема еластичност и е светлина и висока, која игра добро визуелниот улога и може да се заштити машината добро.ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ - Метали и пластични материјали се третира со посебни процеси за силна адхезија и долг животен век.АПЛИКАЦИЈА - Гума месеци главно се користи за Фитнес опрема, клима уред, велосипед,компресори за воздух, enginers, бензински мотори, вода, пумпи ,Заварување машина и друга опрема како амортизацијата елемент.Спецификации : Име на Производ : Гума Mounts Net Тежина : 160g Material : Метал, Rubber Color : Црна, Сребрена Tone Metal Површински Третман : Позлатен Zinc Rubber Големина : 40 x 30мм = 1.57" х 1.18" (D*H)Машки Конец Големина : М8 x 20mm / М8 x 0.79" (D x L)Вкупна Големина : 77mm x 40mm / 3.03" x 1.57" (H x Д) Пакет Содржина : x 2 парчиња Гума Месеци Опис : 1.Универзален Дизајн - 1.57" х 1.18" гумена монтажа со М8 x 23mm Studs , сет од 2 парчиња.2.Издржливи, висока durometer, еластични, анти-вибрации, метални студ е две парчиња прекинат и да се постават во рамките на гума што вршат подобра изолација, отколку да одат сите на патот преку гума.3.Амортизацијата Капацитет - гума вибрации изолација перница, гума има голема еластичност и е светлина и висока, која игра добро визуелниот улога и заштита на машината и за шок апсорпција и намалување на бучава.4.Тие апсорбираат вибрациите предизвикани од апарати, ја намалува бучавата и структурни оштетувања предизвикани од овие вибрации.Се прилагодат на голем број на видови на мотори машински постабилна поддржува динамични перформанси и стабилност.5.Гума вибрации isolator е главно се користи за Фитнес опрема, клима уред, велосипед,компресори за воздух, enginers, бензински мотори, вода, пумпи ,Заварување машина и друга опрема како амортизацијата елемент.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди