.

.

New
Волна Шминка Четка, Транспарентна Пластична Рачка Руменило Highlighter Прав Козметика Алатка за Жените & Девојки, Лабава Лицето Broze Четка

Волна Шминка Четка, Транспарентна Пластична Рачка Руменило Highlighter Прав Козметика Алатка за Жените & Девојки,

DEN 213.36

Количина на стоки
Достапно

[СФАТИ ПРАВ МОЌНО] : Кога држејќи се цврсто за козметика, слобода во прав со четка може да се сфати powdery козметика добро.Прав е ретко да се задржи на влакната, кога ќе го сочинува.Оваа четки може да се користат вашата козметика ефикасно. [СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН] : транспарентна се справи ти дава поинакво искуство, и дебел алуминиумски цевки се фати за коса тешко за трајни. [Ги ЗАДОВОЛИ ОСНОВНИТЕ ШМИНКА COMAND] : Ова шминка четка се користи како лабава прав четки, лицето четки итн.Оваа убавина четки може да се сретнат вашата дневна шминка потреби, и почетници можат да научат брзо. [ВОЛНА МАТЕРИЈАЛ] : На влакната се направени од волна материјал, кој е помек и има поширока површината за контакт со кожата.Покрај тоа, оваа четка е многу погоден за чувствителна кожа. [ЛЕСНО ДА се МИЈАТ] : четка е лесно да се чисти.Можете само да се стави детергент во отворен сад и додадете соодветна количина на вода за да се впие сите четки за шминка за 30mins.После миење, преносни четки може да биде ставен во вентилирани средина да се исуши.Функција : 1. Природни мека волна, четка главата е во согласност со големи површината за контакт, апликацијата е дури и повеќе, и тоа исто така може да се користи како пенење чистење. 2. На мека четка главата не ја иритираат твоето лице, и вашите раце не се директно допир на руменило и лабава прав, изработка на апликација повеќе дури и прецизен. 3. Меки форма, мека и еластична, удобно да го допрам, поудобно да се мијат, лесно да се чисти и да ги чува. 4. Транспарентен се справи ти дава поинакво искуство, и дебела алуминиумска цевка има висок сјај и изглед. 5. Еден облик на влакната дизајн за да се прошируваат четка површината.Цевка тело е цврсто spliced, носат‑отпорни, и издржливи, и не е лесно да исчезнат.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Шминка Четка Материјал : Волна Цел : Make-up, чистење пенење Настава : Чекор 1 : Ставете соодветен износ на лицето чистење во чаша.Чекор 2 : Додадете соодветна количина на вода, соодносот е 1 : 1. Чекор 3 : Промешајте со четка до казна, пена, е формирана.Пакет Листа : 1 x Шминка Четка.

Карактеристики на понудата

Condition:
100% Brand New 
Item Type:
Makeup Brush
Material:
Wool
Purpose:
Make-up, cleanser foaming
Instruction:
Step 1:
Squeeze an appropriate amount of facial cleanser into a bowl.
Step 2:
Add an appropriate amount of water, the ratio is 1
Step 3:
Stir with the brush until fine foam is formed.
Package List:
1 x Makeup Brush :
Неодамнешно

Слични понуди