.

.

New
FSDGHSD Снег Синџир TPU, гуми Синџири Светлина Камион и SUV Гуми Влечење Синџир - Наместете го на 2 (Големина : 2155R16)

FSDGHSD Снег Синџир TPU, гуми Синџири Светлина Камион и SUV Гуми Влечење Синџир - Наместете го на 2 (Големина

DEN 1291.20

Количина на стоки
Достапно

- Ако имате било какви се.Производ параметри Име на Производ : Снег chain Material : Дебела TPU, Појачани челик помине челик сад, од легиран челик кука заклучување вентил, метал затегнување ring Colour : Фото Color Features : не се лизга, носат-отпорни, силна жилавост, не му наштети на оригиналниот автомобил гуми, итн.Инсталација мерки на претпазливост : мора да биде инсталиран на диск тркало, 1 сет ланци за снег за две гуми; ако сте 4 WD, се препорачува да се инсталира 2 поставува;.Материјали& Возење внимание : Дебела TPU, челик, прекалени помине челик сад, од легиран челик кука заклучување вентил, метал затегнување прстен, ефикасна против пролизгување, бидете сигурни да го задржи во 40 KM/H, обрнете внимание за да се задржи на предниот и задниот дел од далечина.на ланци за снег направен од висок квалитет на TPU материјал, обезбедува оптимални перформанси и издржливост.Ако во било кое време во текот на користење ќе го слушнете каков било контакт на синџир на секое возило дел отстрани синџири веднаш.Белешки за купување : Молам да се утврди големината информации од гума пред да купите.На ланци за снег биле специјално развиени за да им помогне на возачите во зимски услови, што може да се заштити гуми, спречување на гуми од лизгање, да те направи побезбедно возење, кога во снег услови.прашува : - големината е рачно да се мери со мала грешка, што не влијае на производот употреба.Различни применливи сценарија : ефикасен одговор за сите видови на лоши временски услови, снег, планинарење, icebreaking, песок и други условите на патот.За да го продолжи животниот век на ланци за снег PLS користење на снег гуми синџири кога дебелината на снег повеќе од 4 инчи.Тежина : околу 4 - 7kg( различни големини, различни тежини)за Инсталација : на слободни приклучоци, лесно да го инсталирате, не му наштети на tires Tips : Проверете го вашето возило' s сопственик' s manual за влечење производ царинење ограничувања кога се започне употреба.Штета може да произлезат од користење на производ кој не одговара на вашето возило' s царинење барања.Спецификации : збир на 2 дела( за две гуми) е Применливо модели : Изберете соодветна гума модел за семејни автомобили, комбиња, off - road возила, итн.Потврдете синџири одговара правилно и да имаат доволно дозвола да работи правилно со инсталирање на овој производ на вашите гуми, пред да ги користат.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди