.

.

New
LUMINTURS 7W Dimmable LED Таванот Кабинет Тела Одредување на Светлината Површината Moun.

LUMINTURS 7W Dimmable LED Таванот Кабинет Тела Одредување на Светлината Површината Moun.

DEN 815.76

Количина на стоки
Достапно

Влезен Напон : AC 85 V-265 V; W : 7 W.Hardwired, таванот/површина монтирани.Dimmable / Осветленост Прилагодливи.Примена : Таванот/Home/Сала/Тремот/Лоби/дневната Соба/Спалната соба/Хотел/Внатрешна/Store/Кафуле итн.Испратено од Кина преку Epacket која може да трае околу 15-20 дена да пристигнат.Опис : супер-светли LED светло е далеку повеќе неверојатни отколку што може да се слика.Тоа може да светне вашата соба само како скапа светлина тела се направи, но спаси повеќе од 90% од потрошувачката на енергија.Оваа светлина направен од висок квалитет на метални материјали, безбедно и долг животен век.Модерен, едноставен и моден дизајн, совршено за затворен, тремот, ходникот, сала, кафуле, хотел, мотел, продавница, салон.Инсталација : Ова тела не треба да биде тешко wired.Професионалната инсталација се препорачува.Чекори за да го инсталирате : 1.Користете шрафцигер да завртка надвор завртки кои се поврзани на монтажа база и главни тела. 2. Поправи монтажа база на ѕидот (дрвени ѕид, со користење на само-прислушување завртки за да се поправи; цемент ѕид, вежба дупки да се инсталира; ако имате соодветна електричното поле, за да го надминете овој ѕид светлината, дека ќе биде полесно да се инсталира.). 3. Поврзете го канапи на ѕидот светилка на 110 V или 220 V кола (без разлика помеѓу живеат линија и нула линија, еден за телевизија во линија и со други за нула линија.Ако жици биле прилично долго, ве молиме да се врти во круг и се одвива во слободни позиција во светилка-оџак). 4. Стави го главниот тела врз монтажа основа, целта на гром дупка, а потоа се утврдат завртки.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди