.

.

New
Вино Земјата Камера Blackstone Инфраред НД 3-Филтер за Полнење

Вино Земјата Камера Blackstone Инфраред НД 3-Филтер за Полнење

DEN 1754.40

Количина на стоки
Достапно

100% Неутрални, 100% Резолуција.Видлива Светлина + UV & IR.Оган, Полиран Schott Ултра Бело Стакло. 100+ Мегапикселна.WCC Квалитет.Blackstone НД 3 Запира е одлична за правење на отвор прилагодувања за да ви даде дека плитки длабочина на полето изгледа, или да се направи повеќе изложености за време на изгрејсонце или зајдисонце и засенчени места.Blackstone ND 6 Запира е одличен сите околу филтер за пејзаж фотографи.Тоа е само доволно густа за да се даде еден пријатен lon g изложеност ефект на само за било какви услови.Blackstone ND 10 Запира е вистински долга изложеност филтер кој му овозможува на фотографот да го фати магливата вода, етерични облаците, и ефикасно да ги blur-од луѓе од преполн со урбаните области.Blackstone ND Карактеристики 100% Неутрални. 100% Резолуција.Blackstone ND филтри се технолошки скок-жаба напредок во текот натпреваруваат ND филтри.Наследството боја-базирани ND филтри страдаат од сериозни боја екипа.Првата генерација на Пареа Таложење Обложена (VDC) ИМ филтри во голема мера го поправија боја фрлија проблем, но недостасува способност за решавање на високо-мегапикселна камера без ширењето на сликата.Вино Земјата Камерата е ексклузивни Blackstone ND карактеристики на следната генерација на пареа таложење слој, кој е и совршено неутрална низ сите spectrums на светлина (вклучувајќи UV и IR) и решава сликата со нула дифузија ефект.Видлива Светлина + UV & IR Дигитални камери место далеку поголема побарувачка на филтри за да се изврши низ целиот спектар на светлина се должи на дигитален сензор способноста да снимате и УЛТРАВИОЛЕТОВА и Инфрацрвена светлина.Стариот "тапа" сега се застарени како ти.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди