.

.

New
25 Вати Класа 1 Поделба 2 LED Тела за Опасен Локација Осветлување - 3 Нога Низок Профил Светлина

25 Вати Класа 1 Поделба 2 LED Тела за Опасен Локација Осветлување - 3 Нога Низок Профил Светлина

DEN 22034.16

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ или да го замени it.Class јас Поделба 2 Групи A B C D АДС 22.2 Бр 250.0 УЛ 1598 IP54 T3 Temp Оценка. 25 Вати LED кој произведува 1812 лумен на светлината.Низок Напон - Работи на 12-24 VDC.Стандард Триаголник Крајот Монтажа Голема Заграда. 6 Нога Олово - Бело е Позитивна Црна е Негативен.Купи Американската во Согласност Со Ларсон Електроника GSLEDIP36 е низок напон опасни локација осветлување решение одобрен за Класа 1 Поделба 2 средини и 1598 согласност за употреба на влажни локации.Оваа моќна 36" долго LED лента светлина произведува 1812 lumens работи од 12 или 24 VDC и е погодна за различни апликации.На GSLEDIP36 е дизајнирана за да им обезбеди висок излез и ruggedly трајни осветлување решение за апликации каде Class1 Поделба 2 усогласеност е потребно.Овој низок напон експлозија доказ светлина може да се управува со или 12 или 24 volt DC струја и вклучува 6 стапки на поврзување на води со стандардни два жица конфигурација.Оваа светлина е изградена на прав обложени екструдиран алуминиум за одлична јакост и издржливост и е оценет IP54 за заштита од изложеност на јавните вода и ограничени прашина ingress.Овие единици се конфигурирани во 36" долго лента или "бар" профил за инсталација на локации каде широк dispersal и низок профил е најпосакувана.На висока излезна кул работи на работата и добра боја рендерирање својства на оваа светлина се направи тоа идеална замена за постарите bulkier и помалку сигурен КРИЕШЕ и халоген светлина тела.Издржливост/Монтирање : GSLEDIP36 опасни област LED светло е изградена од екструдиран алуминиум со тешка прав грб заврши за голема сила и издржливост.Домувањето е IP54 оценет обезбедување ограничен ingress protection против dusts и основните заштита против јавните вода како дожд.Овој дизајн е времето отпорни погодна за внатрешна или надворешна употреба и идеални за места каде wetness или правливи услови најчесто се среќаваат.Led диодите во оваа линеарна светлина се Кри X-Светилка XR-E единици кои се избрани за нивната висока лумен по вати сооднос и екстремно долг живот.Овие Кри Led диоди обезбеди над 90 lumens по вати излез и имаат 70% лумен задржување на 50 000 часа давајќи им поголема ефикасност и оперативни живот од споредливи Led диоди.Монтажа на оваа единица е пр.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди