.

.

New
ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0210480810 Peptone, 10lb

ПРАТЕНИКОТ Biomedicals 0210480810 Peptone, 10lb

DEN 684.00

Количина на стоки
Достапно

PH : 5.5 - 7.0 (10% aq soln)(Lit.).Sulphated Пепел : Пепел=≤4%.Содржината на влага : ≤10%.Peptone на растворливи во вода производ, е мешавина на polypeptides и амино киселини формирана од страна на делумно hydrolysis на протеини.Peptone се произведува од свински и/или говеда ткива.Ткивата се вари enzymatically за да се создаде мала пептиди и потоа спреј за суво.Peptone се користи во културата, медиумите во бактериолошки, растот барањата на повеќето не префинети организми ќе бидат исполнети од страна на спектар на аминокиселини, пептиди и proteoses во оваа мешавина.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди