.

.

New
KNIPEX Tools - Крај-Тип Жица Stripper, Хром, Мулти-Компонента, 1000V Изолирани (1106160)

KNIPEX Tools - Крај-Тип Жица Stripper, Хром, Мулти-Компонента, 1000V Изолирани (1106160)

DEN 1079.76

Количина на стоки
Достапно

Прецизност Одделение Перформанси Tools.Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Секоја Алатка Е Докажано И Тестираат За Издржливост И Функционира Во Реалниот Свет Употреба И Услови.Опис На Производот Направени Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Од Производителот алатка дизајнирана со вашата рака во умот.Дури и повеќе енергија за полесно да работи!KNIPEX квалитет-дизајнира, развива и произведени во Германија.Крај-Тип Жица Strippers функција се совршени за користење кога се работи со еден, повеќе и парична казна во невоља проводници со пластични или гумени изолација max. 5.0 милиметри кол.или resp. 10.0 mm2 кабел пресек.Лесно се прилагодува на потребниот дијаметар на цврсти или заробени жица со knurled завртка и заклучување орев.KNIPEX е специјализирана за развој и производство на високо-квалитетни клешти и Европа е водечки производител на овие производи.Сето тоа започна уште во 1882 година, кога C. Густав Пуч поставување на неговите гради сопствена продавница во Cronenberg (сега предградие на Вупертал).Ние сме независни четвртата генерација на семејството фирма.KNIPEX концентрати нашето знаење и експертиза на клешти.Ова е единствениот начин да се оправда нашето тврдење дека ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновација и ефикасност.Нашиот успех се увери од 800 квалификувани вработени и ние придаваат најголема важност за нивната основна и напредна обука.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди