.

.

New
UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем, BOYA WM8 Про 48-Канал Видео Micrphone Компатибилен со Канон Nikon, Sony dslr фото Камера за видео камера&паметен Телефон за YouTube, Интервју, Филмска П

UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем, BOYA WM8 Про 48-Канал Видео Micrphone Компатибилен со Канон Nikon, Sony

DEN 4078.80

Количина на стоки
Достапно

На BOYA СТРАНА-WM8 Про-К1 е upgrated UHF Dual-Канал Безжичен Микрофон Систем за снимање на аудио со двојна предмети, се одликува со лесен-за-читање LCD дисплеј, широк префрлување RF пропусен опсег, PLL-синтетизира подесување и дигитални companding circuitry.На СТРАНА-WM8 Про-К1 е погоден за широк спектар на безжични апликации како што се разговори, електронска вести собир (ENG), електронски областа продукција (EFP), филмска продукција, деловни и едукативни апликации, Емитува во ЖИВО, Вести Собирање и повеќе.На СТРАНА-WM8 Про-К1 систем се состои од bodypack предавателот, камера-планината приемник и еден omnidirectional lavalier микрофон.Исто така, опфатени со овој систем е за чевли-планината адаптер, еден 1/8" да XLR излез на кабел, еден 1/8 да 1/8" излез на кабел, за носење.Следење на звукот од страна на излезен приклучок за слушалки(примачот), примачот е изграден со микрофон и слушалки излезни приклучоци.На bodypack предавателот вклучува МИКРОФОН џек и ЛИНИЈА ВО џек;Повеќе од 6 Часа Континуирана Работа,Работа опсег може да достигне до 100(300') (без пречка) (Напојување : две AAbatteries).Сите Делови се Покриени Под 1 Година Гаранција со BOYA-Базирани Поддршка.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди