.

.

New
Напредните Елементи AdvancedFrame Конвертибилна Гумени Кајак

Напредните Елементи AdvancedFrame Конвертибилна Гумени Кајак

DEN 21576.00

Количина на стоки
Достапно

Вграден-во алуминиумска ребра дефинирате лак и стерн и ја подобрува следење.Три слоеви на материјал за екстремни пункција отпор.Укината димензии 35 X 21 X 12 инчи.Максимална Тежина-550 килограми.Тежина-52 килограми.Пред насобраните во фабриката; едноставно се одвиваат, се надува, и да го прикачите на седишта.Голема поддршка, прилагодлив поместена места се обезбеди удобност за време на paddling.Три седиште локации овозможи paddling соло или тандем.ФАКУЛТАТИВНА ПАЛУБАТА со Мед Чешел Rip Запре Ткаенина Закачите на факултативниот Еден Шпил или Двојно Палубата за полнење.Напредните Елементи Advanced Frame™ covertible кајак е 15-ft како што може да се paddled соло или тандем.Тоа карактеристики 2, прилагодлив поместена назад поддржува за удобно седење издржливи, двојно-обложени ткаенина.Сува складирање оддел и bungee палубата алкохол ви овозможи да се земе заедно важно опрема.Иако секоја од нашите кајаци се наменети за најдобрите во перформанси, откривме дека постојат оние кои го бараат дури и повисоки перформанси.За paddlers во потрага да се нагоре на анте во Advanced Frame линија, ние нудиме на нашите патентиран ' Рбетот додаток или цврсти висок притисок на подови кои се користат Капка-бод технологија.Додека секој додаток нуди свои предности, и работа за понатамошно зголемување на ригидност и следење на перформансите на секој Advanced Frame кајак. -Силите Дизајн : Вграден-во алуминиумска ребра дефинирате лак и стерн и подобрување на следење. -Издржливи : 3 Слоеви на материјал за екстремни пункција отпор. -Лесно Да се Постави : Pre Assembled во фабриката.Едноставно се одвиваат, се надува и да го прикачите на седишта. -Удобно : Висока поддршка, прилагодлив поместена места обезбедува удобност за време на paddling. -Повеќенаменски : 3 Седиште локации овозможи paddling соло или тандем. -Напредно Елементи Пролет Вентил. -Интегрирани Притисок Олеснување Вентил во Подот. -2 Прилагодливи поместена назад поддржува. -Украсениот низок профил гумени рачки. -Зајакнат лак и стерн шевовите. -Трајни двојно обложени ткаенина. -Skeg следење перка. -6 комори. -Дек алкохол за брз пристап до опрема. -Rip-стоп ткаенина.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди