.

.

New
XIAOHAWANG Деца Сонцето Капи UPF 50+ Бебе Кофа Капа за Момчиња и Девојчиња Деца Лето Плажа Капа Прилагодливи Солидна Боја

XIAOHAWANG Деца Сонцето Капи UPF 50+ Бебе Кофа Капа за Момчиња и Девојчиња Деца Лето Плажа Капа Прилагодливи

DEN 167.76

Количина на стоки
Достапно

Drawstring затворање.Рака Мие Само.ЗАШТИТА од СОНЦЕ : UPF 50+ бебе сонцето шапка е направен од дише памук, со кул мрежа обвивка.Широк обод ги заштитува децата главата, очите, на лицето, вратот од силна сончева светлина.УВ оценка е резултат на ткаат на ткаенина, без груби хемикалии против бебе е потенка од кожата,допир на кожата директно и да се заштити бебето од изгореници.ПРИЛАГОДЛИВИ ГОЛЕМИНИ : Со прилагодливи брадата рака и drawstring, плажа капи за момчиња се овозможи прилагодено се вклопуваат и да расте со бебето.XS (2-6 месеци) : 16.53-18.11 во;S (6-24 месеци) : 18.11-19.69 во; L (2-6 години) : 19.69 - 21.26 во.Сонцето капи за бебе, деца и деца, девојчиња и момчиња.УДОБЕН ДИЗАЈН : Деца сонцето капи со целосно прилагодливи главата drawstring што ќе ви овозможи да се прилагоди на големината за да се вклопи совршено на бебето.Брадата рака помогнат капа на малиот глави за windy услови.И гребенот на детето капи е доволно здрав, не ќе падне/колапс или обесени надолу пред бебето лице.ЛЕСНО ДА се СВИТКА И НОСАТ : Повеќе светло и удобно отколку што мислев во лето и лесно свитлива да се вклопат во џеб.Можете да го мачкам тоа во вашиот плажа торба и тоа уште ќе излезе во потрага добар.Совршен за на плажа, парк, пикник, додека пешачење & кампување, и повеќе.Повод : Оваа симпатична широк обод летно сонце шапка совршен за разни активности на отворено, на плажа, парк, покрај базенот, кампот за деца години играње на плажа или во дворот, одете на риболов, safari, патување, кампување, пловењето, патување, пикник и др.Ние ви препорачуваме Рака мие и се исуши.Совршен бебе сонцето капа за за на плажа, парк, пикник, додека пешачење & кампување, и повеќе.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди