.

.

New
NoCry Pick-Up Алатка за Поставување вклучува Флексибилни Ноктот Грабител, Магнетни Делови Послужавник и Telescoping Магнет Pick-up Алатка

NoCry Pick-Up Алатка за Поставување вклучува Флексибилни Ноктот Грабител, Магнетни Делови Послужавник и Telescoping

DEN 455.76

Количина на стоки
Достапно

Корисна комплет од два различни retriever стапови и магнетно јадење, направи за подигање, собирање, организирање и чување на двете магнетни и не-магнетни објекти од затворен и надвор од дофатот места.Бонус : заштеди до 35% и во споредба со купување на секој инструмент посебно.36 инчи долго flex пролет грабител алатка ќе достигне надолу канализација, тоне, тоалети, отвори, мотори, или под мебел, и го имате на објекти со своите силни 4-прст стигнале ноктот дека е контролиран со притиснете-и-порака се справи.На ноктот не е магнетен.Круг магнетна плоча продавници, ги организира и ги чува се превземаат ноктите, навртки, завртки, навртки, игли, монети, staples, на едно место и се на дофат.Придава на сите обоени површини хоризонтално, вертикално или наопаку со површина-friendly гума спакувани магнет.На телескопски стапче има ⅝ инчен широк тешки магнетни главата и може да биде продолжен до 30 3/4in долго.Не се лизга гумени се справи го прави лесно да се поврати изгубениот или паднати магнетни предмети, подлошки, копчиња, искра приклучоци, или потешки предмети до 4lb.No Cry стои зад секој објект што ги направи.Ако има проблем со било која од вашите No Cry pick-up алатки, ние ќе го направи тоа право од страна на праќаш кавга бесплатен замена, или целосно враќање на средствата.Магнетна привлечност сила сила : ≤ 16lb & Магнет глава дијаметар : ⅗in.Вкупната должина на продолжена : 25 ½in & Справи со должина : 5in.Вкупна должина : 36in.Максимална liftable тежина : 8.6 lbs.Затворена ноктот дијаметар : 15/64in & Отвори ноктот максимален дијаметар : 1in.Магнетна привлечност сила : ≤ 5.5 lb & Магнет ширина : 2 ½in.Лента со ширина : 4 ¼in & Лента длабочина : ¾in.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди