.

.

New
ThinOptics Менхетен Сино-Светлина Блокирање на Компјутер Читање Очила и Milano Алуминиум Случај, Црни Рамки/Сина Светлина Филтрирање, +2.50

ThinOptics Менхетен Сино-Светлина Блокирање на Компјутер Читање Очила и Milano Алуминиум Случај, Црни Рамки/Сина

DEN 1438.80

Количина на стоки
Достапно

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Направен во САД и се Увезени.Поликарбонат рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.UV420 стандард (штити wearers од 40% на сина светлина која се емитира од електроника) слој.Леќа ширина : 44.45 милиметри.Мост : 12.7 милиметри.Рака : 150 милиметри.Thin Optics Компјутер Читање Очила се најсветлите читање очила во светот; тежина од само 9 Грама и поврзан со исклучителна 4mm случај.Изграден со поликарбонат леќи и вгнездил со напредниот филтер за намалување на штетната сина светлината емитирана од компјутери, телефони и таблети.Според Американското Optometric Асоцијација, повеќе од половина од Американците искуство дигитални замор на очите предизвикани од сина светлина, која се пројавува во сува, уморни очи.Медицинскиот факултет харвард покажа дека сина светлина изложеност, исто така може да предизвикаат спиење прашања, макуларна дегенерација и други сериозни заболувања.Thin Optics Компјутерски очила одговара на UV420 стандард, кој го штити wearers од 40% на сина светлина која се емитира од електроника да им помогне одржите вашиот очите здрави.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди