.

.

New
YXLMAONY Работа Светлината LED Круг вградна светилка Алуминиум Метал Вдлабнати Таванот Панел Светлина за Комерцијални Дома IlluminationWhite Вдлабнати Осветлување вградна све

YXLMAONY Работа Светлината LED Круг вградна светилка Алуминиум Метал Вдлабнати Таванот Панел Светлина за Комерцијални

DEN 1202.16

Количина на стоки
Достапно

Спектакуларни Осветлување : Ова вдлабнати retrofit вградна светилка со мазна трим создава совршено топло и пријатно општа намена, без какви било досадно сјајот или зуењето.Широк апликации : Совршен за ходници, дневна соба, кујни, спални, трпезарија, канцеларија и многу повеќе комерцијални или станбени апликации.Направен од висок квалитет на изработени од умре фрлија алуминиум,луксузни домот Европската вдлабнати вградна светилка / LED светилки на таванот / рефлектори,со нов дизајн на радијаторот ,за продолжување на неговиот работен век.Вдлабнати таванот светлина да го замени 60 W халоген сијалица, обезбедувајќи многу повеќе лумен излез, без жива и без UV и IR зрачење, 180 степени, широк зрак агол светлина дистрибуција, супер светлина, се заштеди енергија и мали електрични трошоци.Компактен низок профил дизајн е дискретна и привлечни,меѓу моќ возачот и светлина тело, со користење на машки и женски пар patch кабли, многу лесно за инсталација,без намалување на подот висина, давање на повеќе простор и Без оштетување на таванот.Нашиот бренд YXLMAONY е професионална осветлување производителот со историја на 100 години во Кина.Вие сте добредојдени да го изберете вашиот омилен светилки.Тип : Вдлабнати светла/LED Светилки на Таванот/Таванот Spotlights Material : Aluminum Rated моќ : 15 W, 20 WSize : Дијаметар : 13.8 см, Висина : 7.3 cm, Монтирање на решетка : 11.5 cm-13cm Weight : 130g Voltage : 110 V-240 VColor температура : Бела светлина(6000k), Топла светлина(3000k)извор на Светлина : LED(вклучуваат)Светлосен агол : 100% astigmatism Irradiation област : 5㎡-10㎡Инсталација : вдлабнати mounted Light на ветер : adjustable Technology : заварување, сликарството, чистење итн.Стил : модерна, european Fixture светлина, шок-resistant Application : апарати за домаќинство, супермаркет, изложба, хотел, комерцијални, ресторан, задниот ѕид и други затворен осветлување.Пакет се Вклучени : 1 * таванот downlight After-продажбата на гаранција : Ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас, и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор во рок од 12 часа, бидејќи вие сте нашиот Бог.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди